"Укренерго" виставила на продаж новий аукціон з метою балансування енергосистеми -- Delo.ua


Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Аукціон запланований на 24 грудня 2024 року. Компанія має намір придбати послуги з автоматичного резервування для відновлення частоти (аРВЧ) з укладенням контрактів терміном на 5 років.

Очікується, що виконання послуг може бути затримано на термін до одного року.

Деталі спеціального аукціону доступні за цим посиланням.

На нещодавньому аукціоні, що відбувся раніше, "Укренерго" придбала аРВЧ послуги з загальною потужністю 397 МВт, в той час як системі необхідно 1 ГВт. Серед 35 компаній-переможців 22 підтвердили виконання своїх зобов'язань.

Зауважимо, допоміжні послуги - це готовність електростанції до зміни потужності виробництва за командою диспетчера. Таким чином - забезпечується стабільність роботи енергосистеми. "Укренерго", як оператор системи передачі, укладає відповідний договір та купує цю послугу у компаній-виробників електроенергії.

У лютому НЕК "Укренерго" ініціювала щоденні аукціони для розподілу доступу до пропускної спроможності міждержавних інтерконекторів, слідуючи європейським стандартам. Ці аукціони проводяться на загальноєвропейській платформі Joint Allocation Platform (JAO) за маршрутами Україна - Словаччина.

Крім того, "Укренерго" організувало перші спільні аукціони для розподілу доступу до міждержавних інтерконекторів, що з'єднують Україну та Угорщину.

Місяць тому відбулися перші аукціони з розподілу доступу до пропускної спроможності міждержавних інтерконекторів, які були проведені між НЕК "Укренерго" та польським оператором PSE. Ці аукціони проходили відповідно до європейських стандартів на загальноєвропейській платформі Joint Allocation Platform (JAO).

Нагадаємо, що вперше спільні добові аукціони, відповідно до європейських стандартів, розпочалися між Україною та Румунією в листопаді 2023 року. Ці аукціони відбулися на платформі "Укренерго" одночасно для учасників ринку обох країн. Запланована дата постачання електроенергії – 3 листопада. Максимальний обсяг передачі електроенергії для експорту становив 200 МВт, а для імпорту – 400 МВт.

Related posts