За словами посла, Україна вже отримала одну третину боєприпасів у рамках ініціативи Чехії.


Київ, за словами Василя Зварича, проводить переговори з Прагою щодо розширення ініціативи. Він вважає, що скарги на якість боєприпасів є спробою підриву довіри до цього проекту.

Більше ніж третина з обіцяних 500 000 боєприпасів, які мають бути доставлені в рамках ініціативи Чехії до кінця 2024 року, вже знаходяться на території України. Таку інформацію надав посол України в Празі Василь Зварич, повідомляє Česke noviny.

Він зазначив, що в даний час Україна проводить переговори з Міністерством оборони Чехії з метою розширення цієї ініціативи.

Посол зазначив, що цей проєкт ефективний і допомагає солдатам на полі бою, тож не має зазнавати критики, навпаки, є простір для його розвитку. Зварич також висловив сподівання, що поставки продовжаться і наступного року.

Дипломат підкреслив, що не отримував жодних звернень від українських посадовців, які б нарікали на якість боєприпасів, наданих Збройним силам України в рамках чеської програми. Він вважає це спробою зіпсувати репутацію цієї ініціативи.

До завершення серпня 15 держав підтримали чеську ініціативу, яка, серед іншого, займається пошуком артилерійських боєприпасів для України в країнах, що не входять до ЄС. Чеська Республіка виступає в ролі посередника, з'єднуючи окремі країни з постачальниками військової техніки, і вже внесла близько 866 мільйонів крон. За інформацією медіа, Польща виявилася єдиною країною, яка не надала жодної фінансової допомоги для закупівлі боєприпасів для України, незважаючи на свої попередні обіцянки. Найбільшу частину фінансування виділила Німеччина.

Нагадаємо, що німецьке видання Handelsblatt повідомляло про незадоволення України щодо низької якості боєприпасів, які вона отримує від своїх західних партнерів. Як зазначає газета, снаряди вибухають не в районі ворожих сил, а відразу після виходу з ствола гармати.

18 березня з'явилася новина про те, що Чехія почала купувати боєприпаси для України у країн, які є партнерами Російської Федерації.

20 березня міністр закордонних справ Чехії оголосив про готовність відправити першу партію з 300 тисяч снарядів. Проте згодом стало відомо, що постачання перенесли на червень. Причинами затримки виявилися зростання цін на зброю та проблеми з її якістю, викликані російсько-українським конфліктом.

Related posts