Словаччина спростувала інформацію про те, що досягнуто угоди щодо транзиту газу з Азербайджану через територію України.
Акціонерне товариство "Словацький газовий промисел" (Slovensky Plynarensky Priemysel, SPP) спростувало інформацію про те, що веде переговори з Азербайджаном щодо транспортування газу через територію України.
Згідно з інформацією, наданою агентством Reuters, це повідомляє Укрінформ.
"Європейські компанії не наближаються до угоди щодо заміни імпорту російського газу через Україну постачанням з Азербайджану", - заявив у п'ятницю словацький державний оператор SPP, спростувавши повідомлення ЗМІ про те, що угода нібито близька до укладення.
Агенція Bloomberg повідомила у четвер, що компанії з Угорщини та Словаччини були близькі до підписання контракту на постачання 12-14 млрд кубометрів газу на рік з Азербайджану, посилаючись на співрозмовників, які знайомі з питанням. Так, за угодою, азербайджанська державна енергетична компанія SOCAR нібито постачатиме газ до міста Суджа, що на кордоні РФ та України у Курській області. А вже звідти угорська MVM Zrt та словацька SPP займатимуться його постачанням до Європи.
Два джерела з компанії SOCAR в Азербайджані, що повідомили Reuters, також "зменшили значимість" інформації, наданої Bloomberg.
Зі свого боку, в SPP Reuters заявили: "Ми регулярно обговорюємо цю тему з нашими партнерами, але інформація про майбутнє укладення контракту щодо постачання газу за участю SPP не відповідає дійсності".
Як вже зазначалося раніше, угода щодо транспортування російського газу через територію України закінчується в кінці цього року. Як Україна, так і Європейська комісія підтвердили, що у них немає планів на її продовження.
Одночасно Азербайджан проводить переговори щодо експорту природного газу щонайменше до трьох європейських країн, використовуючи для цього українську територію. Президент Азербайджану Ільхам Алієв зазначив, що як Москва, так і Київ звернулися до нього з проханням сприяти транзиту газу через Україну до європейських країн після завершення важливої транзитної угоди.