"Вони володіють вражаючою здатністю": ветеринар розповіла, як коти сприймають навколишнє середовище.


Люди можуть бачити більше кольорів, аніж кішки, зазначила експерт.

Різні породи котів об'єднує те, що вони мають однакову здатність сприймати кольори - вони не можуть бачити всі кольори спектра, але це не пов'язано з дефектом самого ока.

Кішки бачать менше кольорів, ніж люди, але "у них є дивовижна здатність помічати невеликі, швидкі рухи з набагато ширшим оглядом", написала у своєму матеріалі для видання Daily Paws ветеринар Гейлі Бергеланд.

"У людей та котів в сітківці ока присутні два види колірних рецепторів: колбочки та палички. Колбочки забезпечують денний зір і сприйняття кольорів, тоді як палички відповідають за нічне бачення, а також за периферичний зір, що дозволяє бачити об'єкти, розташовані збоку та навколо."

Експерт наголосила, що кожна колбочка відповідає за певну довжину світлової хвилі.

"У людей три колбочки, і, отже, вони зазвичай сприймають увесь колірний спектр (спектральними кольорами вважаються помаранчевий, червоний, жовтий, блакитний, зелений, синій, фіолетовий, - Ред.). У кішок лише дві колбочки, що обмежує спектр світла, яке вони бачать".

Бергеланд зазначила, що у котів є дві типи колірних рецепторів, які дозволяють їм сприймати жовто-зелені та синьо-фіолетові світлові хвилі. Експертка підкреслила, що завдяки цим особливостям, коти, подібно до собак, в основному сприймають навколишній світ в відтінках жовтого, синього і сірого. Вона також додала, що деякі вчені вважають, що коти можуть розрізняти різні нюанси зеленого кольору.

Раніше стало відомо, чому кішки можуть тертися мордою об кути чи обличчя людини. Така поведінка тварин можлива з кількох причин, зокрема, через те, що вони прагнуть уваги, знімають стрес чи проявляють свою прихильність до когось.

Related posts