Путін зустрічає партнерів з країн BRICS. В адміністрації Білого дому зазначають, що не сприймають це об'єднання як загрозу.


Росія виступає господарем саміту BRICS — групи, що представляє 45% світового населення та 35% глобальної економіки. У Сполучених Штатах зазначили, що не вважають цю угоду BRICS загрозою для західних альянсів. Цю інформацію озвучив радник Білого дому з питань комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі в коментарі для Голосу Америки.

"Кожна країна може приймати суверенні рішення про те, з ким асоціюватися та в якому форматі. І ви знаєте, ми не розглядаємо угоду BRICS як якусь загрозу", - сказав Кірбі.

На його думку, ізоляція Росії у світовій політиці змушує президента Владіміра Путіна вдаватися до екстрених заходів для стабілізації національної валюти та підтримки військової економіки країни.

Агенція Reuters повідомляє, що Путін "має намір, щоб саміт BRICS відобразив посилення впливу країн, які не входять до західного світу", у той час як Сполучені Штати разом зі своїми європейськими та азійськими партнерами намагаються ізолювати Росію у зв'язку з її військовими діями в Україні.

Росія планує прийняти 22 лідерів на саміті, серед яких буде і лідер Китаю Сі Цзіньпін. Під час відкриття BRICS Путін привітав його, зазначивши, що "поглиблення партнерства між Москвою та Пекіном сприяє стабільності у глобальному контексті".

Він охарактеризував Сі як свого "цінного товариша" і висловив сподівання, що Москва та Пекін спільно сприятимуть формуванню "справедливого глобального порядку".

На фоні зустрічі країн BRICS Міністерство закордонних справ України висловило занепокоєння щодо можливого візиту генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша на саміт: "Генеральний секретар ООН відмовився прийняти запрошення України на перший Глобальний саміт миру, що проходив у Швейцарії. Натомість він погодився відвідати Казань за запрошенням військового злочинця Путіна. Це рішення є невірним і не сприяє встановленню миру, а навпаки, негативно впливає на репутацію ООН".

Тим часом прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив напередодні саміту BRICS, що він "хоче миру в Україні" і що Індія готова "допомогти досягти перемир'я, щоб покласти край найбільш смертоносному конфлікту в Європі з часів світової війни".

Путін у відповідь заявив, що Росія та Індія "мають привілейоване стратегічне партнерство".

"Ми регулярно обговорюємо актуальний конфлікт між Росією та Україною, - зазначив Моді. - Вважаємо, що всі питання слід розв'язувати виключно через мирні переговори."

Путін запевняє своїх партнерів, що "Захід нарешті усвідомив, що Росія здобуде перемогу", зазначає Reuters. Водночас, перед самітом BRICS, російський лідер зазначив, що він готовий до діалогу на основі угод про припинення вогню, укладених у Стамбулі в квітні 2022 року.

Окрім зустрічі з Моді, Путін також провів особисті переговори з президентом Об'єднаних Арабських Еміратів, шейхом Мухаммедом бін Заїдом Аль-Нахайяном. Неформальні бесіди відбувалися у підмосковній резиденції Ново-Огарьово й тривали до пізньої ночі.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва скасував свою поїздку через рекомендацію лікаря, який порадив йому на деякий час уникати тривалих перельотів після отриманої травми голови вдома.

Південна Африка вважає Росію "цінним союзником", сказав Путіну президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса на двосторонній зустрічі.

БРІКС був заснований Бразилією, Росією, Індією та Китаєм, а згодом до нього приєдналися Південноафриканська Республіка, Іран, Єгипет, Ефіопія та Об'єднані Арабські Емірати. Саудівська Аравія поки що не оформила своє членство в цій угоді.

Згідно з повідомленням Reuters, Росія намагається заохотити країни BRICS до створення альтернативної системи для міжнародних фінансових транзакцій, яка не підпадала б під вплив західних санкцій.

Катарський медіа-ресурс Al Jazeera охарактеризував саміт як "попередження для Заходу на фоні конфлікту в Україні".

Триденна конференція лідерів з двадцяти країн є найбільш значущою подією, яку Росія організовувала за останні роки, підкреслює видання.

"Китай, Росія і Іран... об'єднують зусилля в прагненні сформувати більш єдиний союз для протистояння Заходу", - підкреслює видання New York Times.

За інформацією видання, Путін також "налаштований продемонструвати Західним країнам, що він не є ізольованим і має потужних союзників на своєму боці".

Related posts