Фейкова інформація: Існує припущення, що радіоактивна хмара з України нібито направляється в бік Польщі.


Українські та російські медіа повідомили про лісову пожежу в зоні відчуження Чорнобиля. Пропагандисти скористалися цією інформацією, щоб залякати західну аудиторію, стверджуючи, що Україна представляє загрозу ядерному забрудненню світу, оскільки радіоактивні частинки вже рухаються в напрямку Польщі. Проте журналісти з проєкту StopFake вказують, що це є дезінформацією.

Дійсно, 3 вересня 2024 року в зоні відчуження виникла пожежа лісової підстилки. Станом на 9 вересня боротьба з вогнем продовжується. "На даний момент на місці події працюють 399 рятувальників, задіяно 103 одиниці техніки від ДСНС, що прибули з різних регіонів України, а також 17 одиниць обладнання від лісового господарства", -- повідомляється в сьогоднішньому пості ДСНС у Telegram.

Проте радіаційний фон у зоні відчуження в нормі -- на території країни посилено контроль за радіаційними показниками, зазначає Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Автоматизована система контролю радіаційного стану здійснює безперервний моніторинг у 39 пунктах, передаючи дані до диспетчерського центру щогодини, а в умовах надзвичайної ситуації - щохвилини. Також радіаційний фон контролює оперативна група радіаційної розвідки ДСП "Екоцентр". Усі показники радіаційного фону перебувають у нормі.

У Київській міській державній адміністрації також не фіксують жодних відхилень від норми. Станом на сьогодні, 9 вересня, рівень забрудненості атмосферного повітря в столиці низький, а радіаційний фон по всьому місту - у нормі.

Українські дані підтверджує й незалежний чеський ресурс моніторингу погоди Windy. Згідно з інтерактивною картою, що працює в режимі реального часу, в Україні основні параметри забруднення повітря, а також рівень радіаційного фону перебувають у допустимих межах. Над Україною немає жодних "радіоактивних хмар".

Цим неправдивим твердженням Росія намагається підривати репутацію України, стверджуючи, що вона становить загрозу ядерного забруднення для міжнародної спільноти. Основна мета таких висловлювань – змусити країни-партнери дистанціюватися від України і позбавити її підтримки у боротьбі проти агресії з боку Росії.

Не так давно ми зафіксували аналогічний російський фейк. Тоді пропагандисти стверджували, що на Чорнобильській АЕС нібито відбувся викид радіоактивних матеріалів, і хмара рухалася в напрямку Києва.

Related posts