Другий випадок в Україні: чоловікові одночасно провели трансплантацію двох нирок і серця.


На свій день народження Віктор Абрашкін з Львівщини отримав неочікувані подарунки – нові нирки та серце. У львівській лікарні лікарі здійснили складну хірургічну процедуру, в якій взяли участь анестезіологи, кардіохірурги та трансплантологи. Завдяки їхній майстерності, він став лише другим пацієнтом в Україні, якому виконали таку операцію. Це сталося в квітні, і вже через чотири місяці після втручання чоловік почувається добре та поділився своєю історією з нашим кореспондентом Романом Гаврилівим. Далі – про цю неймовірну операцію.

Сьогодні ваша фракція становить 60. Чи пригадуєте, яка була ваша фракція до операції? - Двадцять. - Ви досягли вражаючого результату, і ми разом з вами в цьому.

Протягом чотирьох місяців лікарі лікарні Святого Пантелеймона спостерігають за позитивними показниками у Віктора Абрашкіна з Львівщини. Раніше він навіть не міг уявити, що досягне таких результатів.

Віктор Абрашкін, клієнт медичного закладу:

У мене вже з'явилася сильна задишка, я відчував, що дихати стає важко. Я намагався набрати повітря. Вночі міг спати, але раптово прокидався, бо відчував брак кисню. Після цього я знову набирав його і намагався заснути.

Вісімнадцятирічний юнак зіткнувся з серйозними труднощами у функціонуванні нирок. Два перенесені інфаркти спричинили ускладнення, що значно погіршило його загальний стан. В результаті, цей життєво важливий парний орган втратив здатність самостійно очищати кров.

Віктор Абрашкін, клієнт медичного закладу:

Все почалося з тієї недуги, що викликала запалення ниркових клубочків. Мої нирки почали виявляти ознаки висихання. Лікарі попереджали, що якщо ситуація не зміниться, то за кілька днів я можу опинитися в комі.

Півтора року Віктор лежав на гемодіалізі. Потрібна була пересадка нирок. Він погодився на це. Але результати аналізів і недуга серця змінили думку лікарів.

Віктор Абрашкін, клієнт медичного закладу:

Я здав аналізи, але результати виявилися нікому не потрібні. Лікарі запитали: "Чому ви не повідомили, що у вас було два інфаркти?" Аналізи підтвердили це. Вони порадили: "Спочатку потрібно замінити серце, а вже потім займатися пересадкою нирки".

22 квітня – день народження Віктора. Проте замість того, щоб святкувати з дружиною та двома донечками, він опинився на лікарняному ліжку. Лікарі запланували на цей день надзвичайно складну операцію – трансплантацію нирки та серця.

Максим Овечко, керівник відділу трансплантології медичного закладу Св. Пантелеймона:

Найскладнішим аспектом цієї процедури є правильний підбір органів для конкретного пацієнта. У цьому випадку пацієнт потребував термінової пересадки двох органів - серця та нирок, які вже перебували у критичному стані. В результаті, стан пацієнта був дуже важким.

Протягом близько восьми годин команда кардіохірургів та трансплантологів з Львова здійснювала заміну органів Віктора. Він став другим пацієнтом в Україні, який пройшов через таку складну процедуру.

Уляна Абрашкіна, жонка хворого:

Я увійшла до реанімації, і він зустрів мене словами: "Я вдихаю на повні груди". Його мрія здійснилася, адже раніше я запитувала його: "Ну, як ти почуваєшся?". А він відповів: "Я хочу відчути повний вдих".

Віктор отримав цей шанс завдяки посмертному донору з Тернопільщини. Лікарі кажуть: знайти саме той орган, який найкраще приживеться, складне завдання.

Максим Овечко, керівник відділу трансплантології медичного закладу Св. Пантелеймона:

Імунна система людини володіє потужними захисними механізмами, які сприймають transplanted organs як чужорідні об'єкти. Вона не усвідомлює, що ці органи можуть стати порятунком для пацієнта. Тому в нашій лікарні функціонує велика міжрегіональна лабораторія, одна з лише трьох в Україні, яка займається визначенням генетичної сумісності. Чим вища ця сумісність, тим довше орган зможе функціонувати в новому організмі.

Віктор ділиться: хоча він згодився на хірургічне втручання, раніше мав упередження щодо трансплантації та відчував страх перед можливими наслідками.

Віктор Абрашкін, клієнт медичного закладу:

Обговорювалися різні варіанти: спочатку планували пересадку нирки, потім з'ясувалося, що прийом певних таблеток може призвести до раку. Багато людей висловлювали думки на кшталт: "одне лікуємо, інше калічимо". Можна щось зробити, але з ниркою, здається, не вдасться довго протриматися.

Пройшло вже чотири місяці з моменту операції, і Віктор відчуває себе прекрасно.

Віктор Абрашкін, клієнт медичного закладу:

- Бігаю, ходжу, ровер, велосипед - усе є. - Скільки кілометрів бігаєте? - Та скільки, та до лісу, біг до лісу - два кілометри воно йде.

Родина Абрашкіних не витратила жодної гривні на складну медичну операцію. Всі витрати покрила держава через програму медичних гарантій. Цього року, окрім львівської лікарні Святого Пантелеймона, українці мають можливість безкоштовно отримати трансплантацію органів ще в тридцяти восьми медичних установах по всій країні.

Related posts