Заклик до РНБО: уряд зобов'язаний самостійно позбутися пенсійних паразитів.
У суспільстві виник новий соціальний клас, який я б охарактеризував як "совісні інваліди". Це ті прокурори, поліцейські та інші захисники "справедливості" у форменому одязі, які прагнуть покращити своє життя за рахунок Пенсійного фонду. Вони представляють собою соціальних паразитів нового типу, і влада має обмежений час, щоб позбутися їх. В іншому випадку реакція розгніваного суспільства стане цілком очікуваною...
Ці соціальні паразити не просто корупціонери, їх слід назвати цинічними мародерами, які грабують бабусь, дідусів та справжніх осіб з інвалідністю. Усі ці силовики масово відкачують кошти з Пенсійного фонду до своїх наповнених гаманців. Вони не отримують мінімальну пенсію в 2361 грн чи середню в 5851 грн, а набагато більше — від 60% до 90% від своїх посадових окладів, що доходить до 40-50 тис. грн на місяць. На відміну від звичайних пенсіонерів, ці "інваліди совісті" отримують свої виплати вчасно, регулярно їх індексують і відчувають себе надзвичайно соціально захищеними, отримуючи фактично ще одну зарплату від держави.
Дефіцит Пенсійного фонду наближається до 100 мільярдів гривень. Ця проблема значно поглиблюється через велику кількість пенсіонерів, які отримують виплати за "блатними" схемами, що в свою чергу знижує середній розмір пенсії для звичайних громадян до 5,8 тисячі гривень, замість бажаних 8-12 тисяч, що відповідало б 1-1,5 мінімальної заробітної плати. Іншими словами, витрати на одного пенсіонера з "пільгами" дорівнюють витратам на 7-8 добросовісних пенсіонерів.
Тепер погляньте, в яку ситуацію ми загнали Пенсійний фонд. З одного боку, уряд не хоче підвищувати мінімалку, не бореться із зарплатами в конвертах, дозволяє приховане працевлаштування через ФОПи, і тому ресурси фонду дуже й дуже обмежені. З іншого боку, створюється мародерська схема паразитування на цих коштах для правоохоронців під умовною назвою МСЕК. Силовики - це лише один із видів паразитів, які обліпили ПФ. Є ще місцеві чиновники, їхні родичі і т.д. От поцікавтеся в будь-якому з регіонів статусом родичів працівників міськвиконкому чи облради - ОВА, і будете вражені, наскільки в них у всіх погано зі здоровʼям. У результаті одні отримують пенсії, інші - відстрочку...
Здавалося б, країна вже звикла до корупційних скандалів, але ситуація з МСЕК є особливою. Це не просто випадок наживи на пенсіонерах; це також свідчення реальних намірів правоохоронців, які залишаються непомітними для суспільства. "Інваліди совісті" фактично зруйнували соціальний контракт між владою і народом, і вірити в об'єктивність правоохоронних органів стає практично неможливим. Невіра - це валюта, якою звичайні громадяни можуть відплатити своїм гнобителям. Проте це ще не найгірша форма протесту, адже існує також ненависть і відторгнення. Щоб суспільство не занурилося в хаос соціальних протестів під час війни, президенту слід терміново позбутися паразитів із нашої соціальної тканини. "Інваліди совісті" після незалежних медичних перевірок повинні не лише повернути всі незаконно отримані кошти до Пенсійного фонду, але й втратити свої звання. І тут не варто говорити про загрозу втрати кваліфікованих кадрів, адже фахівці, які займаються злодійством, нам не потрібні.
Я знову хочу звернути увагу на етичний аспект цієї ситуації... А точніше, на аморальність дій прокурорів та інших представників системи. В історії кримінального світу України існувала усталена норма: «злодії з церковної кружки» не займаються крадіжками. Натомість, охоронці закону дотримуються зовсім іншого етичного кодексу, з яким українці навряд чи готові миритися. Тому владі необхідно почати процес самоочищення, щоб уникнути примусових дій з боку громадян.
Незабаром я поділюсь інформацією про те, як в Україні державні службовці, починаючи з рядових чиновників і закінчуючи міністрами, отримують квартири безкоштовно. Уся ця документація є конфіденційною у Кабінеті Міністрів.
Якщо президент має намір внести позитивні зміни, то без внесення поправок до Конституції України не обійтись. У цьому основному документі зазначено, що соціальні стандарти не можна знижувати, що стає вигідним для спритних чиновників.