Який підсумок виборів у США міг би найбільше порадувати Росію? (Мар'ян Заблоцький)


Я певен, що це нічия. Так, є три реалістичні комбінації голосувань в окремих штатах, при яких жоден кандидат не здобуває необхідні 270 голосів виборців, а обоє здобувають по 269. Що тоді?

У США процес виборів президента відбувається через Палату представників, яка обирає главу держави, тоді як Віце-президентом стає кандидат, обраний Сенатом. Цю процедуру називають "contingental election", і вона регламентується 12-ю поправкою до Конституції США. Однак ситуація не є такою простою. Для того, щоб виграти, кандидату потрібно отримати голоси делегацій конгресменів з щонайменше 26 штатів. Це означає, що, наприклад, Аляска та Вайомінг, які мають лише по одному конгресмену (зазвичай республіканцю), мають таку ж вагу, як Каліфорнія, що представляє 52 конгресмени, переважно демократи. Отже, теоретично можливий сценарій, коли кандидат від демократів отримує більше голосів виборців у загальному підрахунку (в мільйонах), більшість конгресменів є демократи, а Спікер також представляє цю партію. Проте, у такому випадку президентом може бути обраний республіканець.

Якщо жоден з кандидатів не здобуде необхідну більшість голосів делегацій від штатів (26 з 50), можливий сценарій 25 на 25. У такій ситуації Президентом США стане Віце-президент, якого обере Сенат. Враховуючи поточну політичну ситуацію, республіканці мають найбільші шанси на отримання більшості в Сенаті. Таким чином, в нашому випадку, країну очолює Джейк Девід Венс.

Ну а якщо і Сенат провалює вибори, у Білий дім на наступні чотири роки заїжджає Спікер Палати представників, ім'я якого ми не можемо зараз навіть спрогнозувати.

Проте ймовірність такого розвитку подій є вкрай низькою. Протягом всієї історії 12-ї поправки її реалізація відбулася лише одного разу, в 1825 році. Ця знакова подія отримала назву "корупційна угода": тоді Палата представників обрала другого кандидата за кількістю голосів, Джона Квінсі Адамса, замість Ендрю Джексона. Це викликало масове незадоволення серед громадськості, і на наступних виборах Адамс здобув перемогу з значним відривом.

Однак, подібний сценарій може посилити нестабільність в найстарішій демократії в світі. Саме цього і домагається наш ворог. В абсолютно кожній країні вони підтримують радикально лівих і радикально правих з тим, аби провокувати соціальні конфлікти та розхитувати народовладдя як таке.

Я не погоджуюсь із тезами, що Україні вигідний один чи інший кандидат. Я дуже добре пам'ятаю, як Дональд Трамп був першим, хто надав Україні Джавеліни в 2017 році. І Саме він ввів санкції на Північний Потік-2, а також на Іран. Я також безмежно вдячний Джо Байдену за всю підтримку надану під час повномасштабного вторгнення. І певен, що ми матимемо двопартійну підтримку США. Якщо ви впевнені у протилежному -- вітаю російську пропаганду і відповідальний за це відділ на Луб'янці. Певне, пʼють шампанське, поки ми поляризовані до ручки і гриземось без надії на завтра.

Щоб забезпечити продовження двосторонньої підтримки, необхідно активізувати обмін інформацією зі Сполученими Штатами про методи, якими ФСБ підриває стабільність наших країн зсередини. У найближчому майбутньому ви дізнаєтеся про те, як Росія імплементувала свої технології у сфері нелегальної міграції до США, використовуючи режимні структури Венесуели, Куби та Нікарагуа. Наразі я співпрацюю з опозиційними силами цих країн для проведення спільних розслідувань. Впевнений, що спільне усвідомлення таких дій нашого спільного супротивника знайде підтримку у США. Очікуйте деталі дуже скоро.

Related posts