"Більше нікого не хвилює": BBC повідомило, коли очікується ухвалення закону про демобілізацію в Україні.


У найоптимістичнішому сценарії, законопроект може бути готовий до кінця року. Проте не всі мають впевненість у тому, що це взагалі відбудеться.

Найближчим часом в Україні не передбачається демобілізація військовослужбовців, які служать з моменту початку повномасштабного вторгнення. На сьогоднішній день не існує жодних законодавчих ініціатив у цьому напрямку, повідомляє BBC Україна.

У вересні багато військовослужбовців перетнуть межу у 30 місяців служби. Деякі з них більшість цього часу провели на передовій.

У завершенні минулого та на початку цього року, коли йшло обговорення нового законопроекту, що стосується посиленої мобілізації, також виникали пропозиції щодо проведення демобілізації ветеранів. В результаті, законопроект про посилену мобілізацію було ухвалено, тоді як документ щодо демобілізації так і не був розроблений.

Документ з чіткими строками демобілізації Міноборони і Генштаб ЗСУ мали підготувати чи то до жовтня чи до кінця 2024 року. Але цього, ймовірно, так і не відбудеться найближчим часом, пише BBC.

"Про це немає, що сказати. Ніяких навіть проєктів документів ще немає", - заявив виданню неназваний представник української влади.

Ту ж саму думку, вже відкрито, висловлює колишня заступниця голови оборонного комітету Верховної Ради Мар'яна Безугла.

"З моменту минулого півріччя Міноборони не надало жодної інформації. Більше того, жодних розробок чи планів не існує ані в Міноборони, ані в Генеральному штабі ЗСУ," - підкреслює вона.

Згідно з інформацією, отриманою від обізнаного джерела ВВС серед депутатів, військове командування пояснює нинішню ситуацію повільними темпами мобілізації нових призовників. Після того, як новий закон про мобілізацію набув чинності, кількість призваних на службу помітно збільшилася. Проте, як повідомляє анонімний співрозмовник ВВС, у вересні темпи мобілізації знову почали знижуватися.

Як зазначила Ірина Фріз, представниця оборонного комітету Верховної Ради, 18 вересня посадовці Міністерства оборони та Генерального штабу повідомили депутатам, що вони продовжують моніторинг мобілізаційних процесів з метою оцінки можливості формування необхідних резервів. Тому законопроект, що стосується демобілізації, не буде представлений до кінця поточного року.

Ще одна членкиня оборонного комітету, Соломія Бобровська, переконана, що в поточному році законопроект про демобілізацію не буде ухвалено, оскільки потреба в солдатах в армії виявилася значно більша, ніж це оголошувалося раніше. За її словами, навіть з прискореними темпами мобілізації не вдалося вирішити цю проблему, тому закон про демобілізацію не слід очікувати найближчим часом.

"Я на 99% впевнена, що його не внесуть", - каже вона.

У головному управлінні комунікацій Генштабу ЗСУ на запит ВВС заявили, що зможуть коментувати питання демобілізації, коли буде готовий відповідний законопроєкт. Але поки що інформації про нього немає.

Водночас військовослужбовці, які вже протягом 2,5 років виконують свої обов'язки на передовій, відкрито висловлюють своє розчарування і втрату віри у можливість повернення додому.

"Це вже нікого не цікавить, крім нас", - спересердя заявив боєць ЗСУ на ім'я Сергій, який служить з початку повномасштабної війни.

Згідно з повідомленням УНІАН, у Міністерстві оборони відзначили, що щомісяця через рекрутингові центри мобілізують 6 500 добровольців. Важливо зазначити, що повістки не роздають ані біля самих центрів, ані всередині них, оскільки це є забороненим.

Тим часом, повістки від територіальних центрів комплектування почали надходити через пошту. Якщо особа не отримала повістку особисто або її не виявилося за адресою реєстрації, вважається, що вона все ж таки отримала документ.

Related posts