Вступ України до НАТО без урахування тимчасово окупованих територій не є предметом дискусії, заявила Стефанішина.
Україна безумовно отримає запрошення до НАТО в межах своїх кордонів станом на 1991 рік, питання про приєднання до Альянсу без урахування тимчасово окупованих територій не підлягає обговоренню.
Про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та голова міністерства юстиції Ольга Стефанішина в телеефірі, передає Укрінформ.
Урядовиця спростувала інформацію про те, що Україні було запропоновано приєднатися до НАТО лише з неконтрольованими територіями, акцентуючи увагу на тому, що для української сторони це питання не підлягає обговоренню.
"Подібних розмов раніше не виникало... Україна безумовно отримає запрошення до НАТО в межах 1991 року як самостійну незалежну країну. Це питання не підлягає обговоренню і не є темою для дискусій," - зазначила Стефанішина.
Вона підкреслила, що приєднання України до Північноатлантичного альянсу можливе тільки після закінчення війни, і під час процедури запрошення до Альянсу обставини можуть змінюватися.
Віцепрем'єрка роз'яснила, що після отримання запрошення до Альянсу формується протокол про приєднання, в якому детально прописуються терміни та реформи, які потрібно здійснити для вступу в НАТО. "Це вже технічні аспекти, пов'язані з питаннями технічної взаємосумісності, йдеться про незначні реформи", - підкреслила Стефанішина.
Вона також акцентувала увагу на тому, що пропозиція щодо вступу до НАТО є "не просто політичним висловлюванням, а юридично обґрунтованим рішенням", однак це не означає, що стаття 5 Вашингтонського (Північноатлантичного) договору автоматично охоплює Україну.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Президент Володимир Зеленський підкреслив, що офіційне запрошення України до НАТО є єдиним способом зупинити війну, ініційовану Росією.