В Україні буде введено нову систему, яка замінить МСЕК, повідомив Шмигаль.


Реформа надасть можливість оцінювати стан здоров'я дистанційно, при цьому страхові виплати зростуть.

До завершення 2024 року медико-соціальні експертні комісії, що займалися встановленням інвалідності, будуть ліквідовані. Цю інформацію озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 12 листопада.

Замість цього буде впроваджено нову систему оцінки ефективності роботи, яка враховуватиме індивідуальні потреби користувачів і надасть можливість проходити процедуру в онлайн-форматі.

Зміни полягають у тому, що лікарі, які входять до експертних груп, будуть проводити об'єктивну оцінку працездатності.

Оцінка стану здоров'я буде поділена на три категорії: стійке повне або часткове обмеження працездатності та здатність до самостійного працевлаштування.

Також буде впроваджено розширений доступ до соціальних послуг та страхових виплат, які зростуть для людей з істотними обмеженнями у працездатності.

Основним елементом цієї реформи є подовження періоду оплачуваного лікування та реабілітації з чотирьох місяців до півтора року. Це також передбачає гарантію захисту від звільнення під час проходження реабілітаційного процесу.

Новий механізм дозволить підтримувати людей на етапі відновлення, забезпечуючи їм належні умови для реабілітації та можливості повернення до роботи.

Також нова стратегія передбачає збереження статусу інвалідності для людей з обмеженими можливостями, але система фінансової підтримки зазнає змін. Виплати будуть варіюватися в залежності від рівня працездатності: для осіб з повною втратою працездатності планується значне підвищення допомоги, в той час як тим, хто має часткові обмеження, буде компенсовано різницю в доходах.

Реформа має також соціальний акцент: для осіб, які потребують допомоги, буде розроблена система, орієнтована на відновлення фізичного та психічного здоров'я, а також на повернення до активного способу життя. Законопроєкт, який стане основою цієї ініціативи, вже надіслано до Верховної Ради, а уряд підготував комплекс змін до понад 20 законодавчих документів.

В Офісі Президента відбулася дискусія щодо нового законопроєкту, який має за мету спростити процедури та ліквідувати бюрократичні бар'єри в системі медико-соціальної експертизи.

Нагадаємо, після низки гучних корупційних скандалів в Україні вирішили ліквідувати МСЕК. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ.

Очікується, що обов'язки медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) перейдуть до певних лікарняних установ. Проект закону щодо ліквідації МСЕК був внесений до парламенту.

Гроші на дивані: причини скасування МСЕК та перспективи на майбутнє.

Related posts