Іспанський уряд заблокував угоду, яка передбачала придбання виробника поїздів угорською компанією, через її тісні зв'язки з Росією.


Рішення прийняте на основі даних розвідки.

Занепокоєння національною безпекою, зокрема потенційні зв'язки з Росією, зумовили рішення уряду Іспанії накласти вето на спробу угорського консорціуму Ganz-Mávag Europe купити іспанського виробника поїздів Talgo, пише іспанська газета El País.

Неймовірне рішення уряду Іспанії заблокувати пропозицію про поглинання, висунуту групою з частковою власністю уряду Угорщини, породжує питання щодо майбутнього іспанської компанії та впливу на репутацію Угорщини в світовій торгівлі.

Відносини між Угорщиною та державами Європейського Союзу зазнали погіршення через виражену проросійську політику, яку проводить уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана.

Речник компанії Ganz-Mávag в Іспанії заявив, що консорціум "вживе судових заходів як в Іспанії, так і в Європі" проти рішення іспанського уряду. Цей крок майже напевно призведе до зіткнень у Брюсселі, де Європейська комісія, ймовірно, змушена буде стати посередником між Мадридом і Будапештом.

Іспанська влада припинила угоду після того, як Національний розвідувальний центр Іспанії та Міністерство національної безпеки надали свої оцінки щодо пропозиції про придбання на суму 619 мільйонів євро. Незважаючи на те, що ці оцінки є конфіденційними, у вівторок Міністерство економіки Іспанії оголосило, що угода становить "непереборні загрози для національної безпеки та громадського порядку".

Згідно з повідомленнями іспанських медіа, вето було накладене через можливі зв'язки між Ganz-Mávag і Москвою, а також через ймовірність використання технологій Talgo, що могли б спростити транспортування російських військових в Україні та за її межами.

Talgo створила інноваційну систему змінної ширини колії для своїх високошвидкісних поїздів, що дає можливість автоматично перемикатися на різні залізничні колії, забезпечуючи швидкісне пересування через кордони. Існують побоювання, що в разі придбання Talgo компанією Ganz-Mávag, її технології можуть стати доступними Москві.

Угорський державний інвестиційний фонд Corvinus володіє 45% акцій консорціуму Ganz-Mávag Europe; решта 55% належать угорській групі виробників поїздів Magyar Vagon через Ganz-Mávag Holding. Остання компанія була дочірньою компанією російського виробника поїздів "Трансмашхолдинг" і має історичні фінансові зв'язки з російським Ексімбанком. Хоча Москва офіційно припинила свою участь у проєкті в 2022 році, розвіддані свідчать про те, що неформальні зв'язки залишаються активними.

Раніше керівник Magyar Vagon Андраш Томбор твердо заявляв, що компанія припинила співпрацю з Росією після її вторгнення в Україну, і єдиним активним проектом залишався контракт у Єгипті, який вони зобов'язані завершити через попередні юридичні угоди. Однак, таємні звіти іспанської розвідки вказують на те, що розірвання бізнес-відносин між Росією та Угорщиною було проведено лише для створення видимості.

Ліва урядова коаліція Іспанії насторожено поставилася до спроб Ganz-Mávag придбати Talgo відтоді, як минулого року вона оголосила пропозицію про поглинання. У квітні міністр транспорту Оскар Пуенте підняв питання про ймовірні зв'язки компанії з Росією та висловив сумніви щодо того, чи зможуть угорські заводи вирішити проблему нестачі продукції Talgo.

Пуенте закликав конкурентів виробника поїздів, серед яких CAF, Stadler і Alstom, протистояти пропозиції Ganz-Mávag, але власники Talgo були задоволені угорською угодою. Раніше цього місяця компанія відмовилася від злиття з чеською Škoda Group і готова була продовжити поглинання, яке було схвалено Національною комісією з ринку цінних паперів Іспанії.

Державне вето спричинило серйозну кризу для підприємства. Цінні папери Talgo зазнали зниження на 10% невдовзі після того, як уряд оголосив своє рішення у вівторок.

Related posts