Українська компанія здійснює будівництво заводу для військових суден на території Росії — Служба безпеки України виявила керівників цього проекту.


Служба безпеки України зібрала свідчення, що підтверджують причетність керівництва українського будівельного холдингу до діяльності на користь агресора та фінансування збройної агресії Російської Федерації.

За інформацією Укрінформу, дані надає Служба безпеки України.

За даними слідства, з початку повномасштабної війни організована група на чолі з власником бізнесу уклала з російськими замовниками шість договорів на загальну суму майже 100 млрд рублів.

Ідеться про угоди на зведення заводу з ремонту суден, який призначений для технічного обслуговування кораблів Новоросійського військово-морського узвозу та прикордонного управління Федеральної служби безпеки Росії.

Служба безпеки України виявила чиновників українського холдингу, залучених до будівництва заводу з ремонту суден для військових кораблів РФ / Фото: СБУ

Крім того, вони здійснили ряд проєктів, пов'язаних зі зведенням московського метрополітену.

Окрім того, згідно з наявною інформацією, підозрюваний має намір укласти контракт на проведення реконструкції верфі для підводних човнів країни-агресора у Санкт-Петербурзі.

Як встановило розслідування, російська філія холдингу регулярно сплачує мільярди рублів до бюджету країни-агресора.

Для того щоб замаскувати свою незаконну діяльність у Росії, учасники процесу використовували офшорні компанії.

Під час обшуків в офісних та житлових приміщеннях фігурантів у Києві вилучили комп'ютерну техніку, флешки та документи, які підтверджують незаконну діяльність.

Також у зловмисників виявили злитки золота та майже 700 тис. доларів.

На основі зібраних доказів слідчі Служби безпеки України висунули обвинувачення трьом ключовим особам за кількома статтями Кримінального кодексу України. Власника будівельного холдингу підозрюють за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 (організація підприємницької діяльності у співпраці з державою-агресором, вчинена організованою групою), а також за ч. 1 ст. 111-2 (посібництво державі-агресору). Директор одного з підприємств і головний бухгалтер російської філії також отримали підозру за ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 (організація підприємницької діяльності у співпраці з державою-агресором, вчинена організованою групою).

Триває розслідування для притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років ув'язнення.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, у вересні Національне агентство з розшуку та управління активами (АРМА) разом із Державним бюро розслідувань (ДБР) вилучило рекордні 2,6 мільярда гривень з рахунків онлайн-казино, яке має зв'язки з представниками країни-агресора.

Related posts