В Україні спостерігається дефіцит 4,5 мільйона працівників, згідно з даними Міністерства економіки. — Delo.ua


На основі проведених досліджень, нестача кадрів торкнулася всіх галузей і в даний час є ключовою проблемою для підприємств.

Цю інформацію повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна", цитуючи заступницю міністра економіки України Тетяну Бережну.

"... багато людей, які знаходяться в цьому залі, вже чули про 8,6 мільйона нових робочих місць, про що повідомила Міжнародна організація праці в результаті свого дослідження," - зазначила вона на 10-му Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ).

За її словами, міністерство економіки проводило окреме дослідження і встановило, що українському ринку праці потрібно 4,5 мільйона додаткових працівників.

Вона зазначила, що для досягнення цієї мети необхідна тісна взаємодія між урядом, бізнес-середовищем та громадськими організаціями, зокрема в контексті розробки нових ініціатив з підвищення професійної кваліфікації.

В Україні вже реалізуються програми для перенавчання, зокрема проєкт Reskill від Coursera, що пропонує 30 тисяч стипендій. Проте, як зазначила Бережна, цього недостатньо, оскільки в країні налічується приблизно 8 мільйонів людей, які не беруть участі в економічній діяльності.

Серед факторів, що впливають на ситуацію, вона виділила проблеми, з якими стикаються люди з інвалідністю, ветерани, а також жінки, які мають труднощі в балансуванні між родинними та професійними зобов'язаннями. Бережна вважає, що необхідно зосередити увагу на підтримці цих категорій населення, щоб заохотити їх до активної участі у трудовій сфері.

Згідно з опитуванням, проведеним Інститутом економічних досліджень (ІЕД) серед 473 українських промислових компаній, нестача кадрів вперше виявилася основною проблемою для ведення бізнесу.

61% підприємств відзначають дефіцит працівників, спричинений мобілізацією. Ця проблема, однак, стала найактуальнішою серед усіх труднощів, з якими стикається бізнес.

Для вирішення проблеми дефіциту кадрів у бізнесі Мінекономіки спільно з Державною службою зайнятості проводить заходи, спрямовані на збільшення потенціалу центрів професійно-технічної освіти в 5-10 разів. Ці центри готують фахівців відповідно до потреб роботодавців.

Related posts