Чеський експерт зазначив, що Україні слід уникати сприйняття міжнародної допомоги як звичної практики.
Міжнародну підтримку, навіть з боку країн, які традиційно вважаються союзниками Києва, не слід сприймати як належне.
Про це в інтерв'ю для Укрінформу повідомив Павел Гавлічек, чеський аналітик у сфері політики з Асоціації міжнародних справ. Він виступив на 3-му Форумі обміну щодо європейської інтеграції, що був організований Центром "Нова Європа".
"Продовження підтримки України не можна вважати чимось само собою зрозумілим," -- зазначив експерт.
Вказуючи на фактори, які можуть призвести до зниження суспільної підтримки вступу України до Європейського Союзу в Центральній та Східній Європі, експерт підкреслив: "Одним із ключових аспектів, який потребує нашої уваги, є недостатня обізнаність. Багато людей у Чехії та регіоні не мають чіткої інформації не лише про Україну, а й про сам процес розширення ЄС, що призводить до нерозуміння можливих наслідків для їхнього майбутнього. Відсутність таких знань створює сприятливе середовище для маніпуляцій як з боку політичних популістів, так і антисистемних рухів у країні", - зазначив Гавлічек.
В інформаційній порожнечі, пояснює він, "переважають альтернативні роз'яснення та інтерпретації, наприклад, наскільки українське зерно може вплинути на добробут населення, тому люди легко стають жертвами таких популістичних наративів та антиукраїнської істерії".
Він вважає, що українські представники бізнесу та культурні інституції повинні посилити свою роботу в регіоні та вести відверті розмови з суспільствами, в тому числі в Чехії.
Експерт зазначає, що в спілкуванні з країнами, які часто безпідставно вважаються союзниками Києва, існує "значний брак" відкритого діалогу. Водночас внутрішні дебати про Україну продовжуються, але не завжди рухаються в конструктивному та позитивному руслі.
"Цей факт безумовно повинен стати сигналом для багатьох співробітників урядових структур України, а також для представників громадянського суспільства. Ми спостерігаємо тривожні тенденції в чеському суспільстві щодо підтримки надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС - лише 37 відсотків висловилися "за", тоді як 57 відсотків були "проти". Це один з найнижчих показників серед країн Центральної та Східної Європи, включаючи Словаччину та Угорщину", - підкреслив Гавлічек.
Дії чеського уряду, в тому числі ініціатива щодо закупівлі боєприпасів для України за межами Європейського Союзу, заслуговують на визнання. Проте, як зазначив експерт, без стійкої підтримки з боку суспільства продовження цих зусиль може виявитися складним.
Як повідомлялося, Чеська Республіка готова взяти патронат над відновленням Дніпропетровської області, у пріоритеті - проєкти у сфері генерації енергії, водопостачання та охорони здоров'я.