Угорщина та "Газпром" досягли угоди щодо потенційного збільшення обсягів постачання російського газу.


Угорщина та російська компанія "Газпром" досягли угоди щодо потенційного збільшення обсягів постачання газу з Росії до цієї країни-члена Європейського Союзу.

Цю інформацію озвучив міністр закордонних справ угорської держави Петер Сійярто на газовому форумі, що проходив у Санкт-Петербурзі, Росія. Згідно з повідомленням "Європейської правди", до цього також долучився російський концерн "Газпром".

Сійярто підкреслив, що одним із ключових завдань угорського уряду є гарантоване забезпечення стабільності енергопостачання країни в довгостроковій перспективі, а також забезпечення доступності енергії за конкурентоспроможними цінами.

Він акцентував, що у 2024 році в країну надійде загалом 6,7 млрд кубометрів російського газу.

Сійярто оголосив, що 10 жовтня угорська державна енергетична компанія MVM уклала угоду з "Газпромом" про продовження співпраці, яку він вважає вигідною для Угорщини. Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що в той же день підписав Меморандум про взаєморозуміння, що стосується можливого збільшення постачання російського газу до Угорщини.

Крім того, міністр закордонних справ Угорщини підкреслив, що "створення газопроводу 'Турецький потік' стало ключовим досягненням у забезпеченні енергетичної безпеки нашої країни за останні роки, оскільки цей маршрут дозволяє транспортувати російський газ до європейських держав південною трасою."

"Чимало людей не здатні повністю усвідомити його важливість, оскільки, на щастя, їм не випало пережити нестачу енергетичної безпеки", - підкреслив міністр закордонних справ Угорщини.

Він зазначив, що якби Угорщина "піддалася дружньому і союзницькому тиску" і "не наважилася розпочати будівництво 'Турецького потоку', то сьогодні опинилася б у 'значних труднощах', оскільки транзит російського газу через Україну буде зупинено з 1 січня."

"Завдяки постачанню 20 мільйонів кубометрів газу на добу, ми маємо можливість закуповувати через 'Турецький потік' більше блакитного пального, ніж за весь минулий рік," - підкреслив Сійярто.

Нагадаємо, що в серпні Сійярто висловив думку, що "енергетичну безпеку Угорщини не можливо забезпечити без постачання російського газу".

У жовтні з'явилася інформація про те, що прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо має намір переконати Україну продовжити транзит газу після закінчення 2024 року, коли закінчується дія угоди між Україною та "Газпромом" про транспортування газу.

Після цього глава уряду України Денис Шмигаль заявив, що Київ не має наміру продовжувати угоду з російським "Газпромом" щодо транзиту газу після закінчення терміну дії чинного контракту в кінці 2024 року.

Related posts