У Російській Федерації оголосили про відмову від участі у другому Саміті миру.
Прес-секретар Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова.
Росія не буде залучена до другого Саміту миру, який Київ має намір організувати до завершення 2024 року.
Цю інформацію озвучила речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова, повідомляє "Радіо Свобода".
"Представники Росії не брали участі в жодних зустрічах в рамках "бюргенштокського процесу" і не планують цього робити. Цей процес, на її думку, не має нічого спільного з врегулюванням ситуації", - зазначила вона.
Захарова також підкреслила, що на саміті буде спроба просунути мирну формулу Зеленського як єдиний можливий шлях для вирішення конфлікту. Вона також зазначила, що "переважна більшість країн" на заході висуне Росії "ультиматум щодо капітуляції".
При цьому вона заявила, що Москва "готова до обговорення справді серйозних пропозицій, які враховують ситуацію на Землі і геополітичні реалії".
Мирний саміт У листопаді 2022 року президент Зеленський представив перед лідерами G-20 українські ініціативи, спрямовані на швидке та справедливе завершення російської агресії. Ці ініціативи, які отримали назву "Формула миру", складаються з 10 ключових пунктів. Перший Глобальний саміт миру зібрав 101 країну та організацію, учасники акцентували увагу на трьох основних аспектах: ядерній безпеці, продовольчій безпеці, а також звільненні всіх полонених і депортованих, особливо дітей. Проте, не всі учасники погодилися з остаточним комюніке — близько 80 країн підтримали його, але згодом до них приєдналися інші. Київ планує завершити підготовку до другого Саміту миру, на якому запланована участь представників Росії. Більше деталей можна знайти в матеріалі LB.ua "100 днів до (Саміту) миру". 20 вересня Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у Києві наголосив на необхідності максимальної підтримки України перед другим Самітом миру, який має стати остаточним кроком до завершення війни. Також було зазначено, що Росії можуть дозволити участь у цьому саміті, інакше багато країн можуть відмовитися від участі.