У NASA оголосили, що Сонце вступило в період максимальної активності: які наслідки це має. ВІДЕО
Кожні одинадцять років у сонячному циклі відбувається сонячний максимум, і науковці стверджують, що цей період вже розпочався.
Як пише Phys, учені з NASA і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США 15 жовтня оголосили про те, що очікуваний сонячний максимум настав. Це означає, що у Сонця почалася фаза найвищої активності. Отже, протягом найближчого року можна буде очікувати дуже багато потужних спалахів на Сонці, які часто провокують появу сильної геомагнітної бурі на Землі, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Кожні одинадцять років, протягом сонячного циклу, наше Сонце проходить через періоди зменшення та зростання своєї активності. Це вказує на те, що у зірки є етапи, які називаються сонячним мінімумом і сонячним максимумом. Сонячний максимум зазвичай спостерігається близько до середини кожного циклу. Нині ми перебуваємо у 25-му циклі, який стартував у 2019 році.
У період сонячного максимуму магнітні полюси нашого світила змінюють своє положення, що призводить до підвищення активності Сонця. У цей час на його поверхні з'являється значна кількість сонячних плям, які є зонами з охолодженою плазмою і потужними магнітними полями. Переміщення та нові з'єднання магнітних ліній спричиняють викиди енергії та випромінювання, які ми знаємо як сонячні спалахи. Чим більше сонячних плям, тим частіше відбуваються спалахи. Найбільш інтенсивні з них зазвичай спостерігаються саме під час сонячного максимуму.
Вчені повідомили, що, згідно з даними спостережень за Сонцем, сонячний максимум у 25-му циклі вже настав, він триватиме приблизно протягом року.
Сонячні спалахи, разом з корональними викидами маси, які є виверженнями плазми на Сонці, викликають геомагнітні бурі різного ступеня інтенсивності на нашій планеті, а також ведуть до появи прекрасного полярного сяйва. Викиди сонячного випромінювання та частинок можуть негативно впливати на функціонування комунікаційних і навігаційних систем на Землі, а також призводити до збоїв у роботі електромереж.
У кожному сонячному максимумі спостерігається стадія найвищої активності, однак науковці зможуть точно визначити цей етап лише після того, як Сонце перейде в фазу сонячного мінімуму. Тривалість періодів найвищої активності під час сонячного максимуму може варіюватися в залежності від конкретного сонячного циклу.
Дослідники прогнозують, що протягом наступного року Сонце буде активно вивергати енергію та плазму, зокрема, спостерігатимуться спалахи максимального класу Х. Наприклад, у травні цього року ці інтенсивні спалахи спричинили одну з найпотужніших геомагнітних бур за останні два десятиліття на нашій планеті.
Поки що найпотужнішим спалахом на Сонці в 25-му циклі є викид випромінювання класу Х9.05, який стався 3 жовтня.
Вчені з NASA мають намір отримати більше інформації і про саме Сонце, і про його активність у грудні цього року, коли сонячний зонд "Паркер" підлетить до зірки на найближчу відстань, де не бував ще жоден космічний апарат.