У Європейському парламенті підкреслили, що вбивство військовополонених є воєнним злочином.


Українські військовослужбовці, які опинилися в полоні у Росії, страждають від систематичних катувань: від жорстоких побоїв та психічних принижень до електричних катувань і зґвалтувань. Наразі відомо про щонайменше 177 випадків загибелі українських військових у місцях ув'язнення, а міжнародні організації, включаючи Управління Верховного комісара ООН з прав людини, підтверджують факти страт українських військовополонених російськими силами. Ці питання обговорювалися під час дебатів "Триваючі воєнні злочини Російської Федерації, зокрема вбивства українських військовополонених", які відбулися в середу, 23 жовтня, у Європарламенті.

"Немає жодних виправдань для жорстокого поводження Росії з українськими військовополоненими, і це повинно бути припинено без зволікань. Виконання страт та катувань військових у полоні є яскравими прикладами того, як Кремль ігнорує міжнародне законодавство, зокрема гуманітарні норми", - наголосив єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс під час дебатів. Він також зазначив: "Цілеспрямовані страти і катування військовополонених кваліфікуються як воєнні злочини згідно з Римським статутом". Рейндерс підкреслив, що Європейський Союз підтримує зусилля України та Міжнародного кримінального суду у розслідуванні та покаранні всіх осіб, винних у вчиненні "жахливих злочинів проти українських військових".

"Чи є ще хоч один випадок жорстокості, якого не вчинили військові путіна щодо українських військовополонених? Це вже стало звичною практикою - доводити в'язнів до голоду або забороняти їм зв'язок з близькими. Але є ще більш жахливі злочини", - підкреслила латвійська євродепутатка від Європейської народної партії Сандра Калнієте. Вона додала, що "росіяни можуть відрізати голову полоненому і хвалитися цим у соціальних мережах". "Але якщо Путін вважає, що такими діями зможе залякати українців, то він глибоко помиляється, адже ми вже стали свідками незламності української нації", - наголосила євродепутатка.

Також зверніть увагу: ОГПУ повідомляє про страти 93 українських військових, захоплених у полон і вбитих російськими військами на фронті.

Вона висловила думку, що імена осіб, які здійснюють ці жорстокі злочини, відомі, так само, як і імена "пропагандистів режиму, які їх підтримують". "Усі вони врешті-решт відповість перед судом", - наголосила Калнієте. Під час свого виступу євродепутатка закликала партнерів України зняти обмеження на використання західної зброї для атак у глибину території Росії.

Сексуальне насильство, тортури за допомогою електричного струму, позбавлення сну, їжі, медичної допомоги та можливості спілкування з зовнішнім світом – це звичайні методи, які використовує Росія стосовно тисяч українських військовополонених, заявив у своїй промові німецький євродепутат від партії Зелених Сергій Лагодинський. Він підкреслив, що "смерть у таких умовах є також формою вбивства". Лагодинський закликав: "Перш ніж вимагати звільнення українських військовополонених, ми повинні зробити все можливе, щоб допомогти їм вижити, використовуючи всі наші ресурси та зв'язки".

Польський євродепутат Томаш Бучек, представник нової крайньої правої політичної групи "Патріоти за Європу", зазначив, що Росія виконує страти військовополонених через те, що це стало звичною практикою ще за часів СРСР. Він підкреслив, що така "варварська сутність російського імперіалізму відома Східній Європі протягом багатьох століть". Бучек також зауважив, що політики Західної Європи часто мають наївне уявлення про Росію, адже ця країна не цінує людське життя чи інші цивілізовані цінності. "Росія не сприймає мову резолюцій чи міжнародних угод, якою б ви не намагалися з нею спілкуватися", - додав він.

Читайте також: На Донеччині затримали та допитали російського солдата, причетного до страти полонених.

Останній звіт ООН про ситуацію в Україні "знову підкреслив жорстокість Росії та її нехтування правами людини і Женевськими конвенціями", зазначив польський депутат-консерватор Адам Бєлан. "Події в Бучі та інші численні злочини, вчинені путінським режимом, не повинні зникнути з нашої пам'яті, оскільки вони можуть повторитися як в Україні, так і в країнах Європейського Союзу", - попередив він.

Related posts