У центрі Миколаєва протягом двох днів не постачатим воду: перелік адрес.
Комунальне підприємство "Миколаївводоканал" інформує, що в центрі Миколаєва одна з вулиць буде відключена від водопостачання на кілька днів. Спеціалісти підприємства здійснюватимуть перевірку підключення до нової водопровідної магістралі.
Цю інформацію компанія опублікувала в Telegram.
Зазначається, зо води не буде з понеділка, 11 листопада по середу, 13 листопада по вулиці 3-Слобідській від вулиці 68 Десантників до вулиці Марка Кропивницького (колишньої Потьомкінської).
У травні міський голова Сєнкевич висловив надію, що відставка Олександра Кубракова з поста міністра розвитку громад, територій та інфраструктури не завадить реалізації проекту з будівництва нового водогону для міста.
У червні звільнено було і Мустафу Найєма. Однак пізніше сам Найєм відповів на звинувачення Мінфіну в тому, що Агентство не надало проєкту водогону в Миколаївській області, зазначивши, що на момент його звільнення вже готувались технічне завдання на проведення процедури закупівель.
11 липня, під час брифінгу, Віталій Кім, відповідаючи на запитання "МикВісті", повідомив, що місто Миколаїв досі не отримало фінансування від держави для реалізації нового водогону через зміну вартості проєкту. Він зазначив, що має намір представити оновлений кошторис для розгляду урядовими структурами.
Раніше голова Миколаївської ОВА Віталій Кім розповів журналістам, що завдяки оптимізації кошторису на будівництво водогону потрібно близько 3 мільярдів гривень. Хоча раніше мова йшла про суму від 4 до 8 мільярдів гривень.
Слід підкреслити, що за останні два роки уряд не виділив фінансування на проектування нового водопроводу для покращення якості води в Миколаєві. Ці дані підтверджують зміни до постанови Кабінету Міністрів №566, які були затверджені 29 квітня 2024 року, про що повідомляють "МикВісті". Тим часом, у 2023 році на будівництво нових водопроводів у Дніпропетровській області було виділено 8,2 мільярда гривень, а в цьому році – 5,1 мільярда гривень.
На конференції в Берліні перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, коментуючи запитання від "МикВісті", підкреслив, що нестача питної води в Миколаєві є однією з найактуальніших проблем в Україні, яку держава повинна вирішити найближчим часом.
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає, що кошти на будівництво нового водогону для Миколаєва мають виділити з резервного фонду державного бюджету.
23 липня 2024 року міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич провів зустріч з керівниками Служби відновлення та розвитку інфраструктури Миколаївщини, на якій було обговорено питання реалізації проекту будівництва системи водопостачання для забезпечення населення питною водою.
Згодом стало відомо, що президент Володимир Зеленський доручив будувати новий водогін для забезпечення Миколаєва питною водою "по швидкому варіанту" -- питна вода має бути до літа 2025 року. Уряд уже схвалив відповідну програму.
Після пошкодження водогону в Дніпрі Миколаїв на деякий час опинився без водопостачання. Згодом у систему почали подавати солону воду з лиману, а сьогодні місто отримує річкову воду. Хоча за якістю вона поступається дніпровській, все ж є кращою за лиманську. Таким чином, майже півмільйонний Миколаїв отримує у свої оселі більш якісну технічну воду. Про це йдеться в матеріалі "МикВісті" під заголовком "Чому у Миколаєві знову солона вода? Пояснюємо".
З початку березня 2024 року мешканці Миколаєва виявили, що якість води з кранів значно знизилася: вона стала більш солоною і набула жовтуватого відтінку, що відрізняється від звичного.
Погіршення якості води у кранах містян комунальне підприємство "Миколаївводоканал" прокоментувало лише 15 березня. Там пояснили, що погіршення якості води "зумовлюють природні та техногенні фактори", а також додали, що "у таких складних питаннях немає простих і швидких рішень, але роботи у цьому напрямку тривають".
Виявилося, що державне підприємство "Кривбасшахтозакриття", що знаходяться вище за течією місця забору води для Миколаєва, скинуло в річку воду зі своїх відстійників. Дозвіл зробити це до 15 березня 2024 року йому надав Кабінет Міністрів України, про що свідчить відповідне розпорядження "Про скидання надлишків зворотних вод у річку Інгулець". Фактично мова йде про воду, яку після використання за допомогою технічних споруд підприємства повертають у річки у вигляді стічної, шахтної, кар'єрної чи дренажної води.
Однак головна умова цього дозволу від Кабміну -- підприємство має дотримуватися індивідуального регламенту. Тобто вміст хлоридів (солей, -- прим.) в Інгульці не повинен перевищувати гранично допустимої концентрації (ГДК) у 350 міліграм на кубічний дециметр (на літр, -- прим.). Для цього шахтні води мають надходити в Інгулець разом із прісною водою, яка б розбавила їх та знизила відсоток мінералізації. Однак виявилося, що цей показник перевищено в понад 4 рази.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль висловив свою реакцію на недавній матеріал "МикВісті", що стосується його суперечливого рішення — надати дозвіл на скидання шахтних вод державному підприємству "Кривбасшахтозакриття" у річку, з якої Миколаїв отримує водопостачання. Він скликав нараду, під час якої "надав вказівку забезпечити стабільну подачу технічної води до Миколаєва".
У квітні 2024 року український уряд виділив 125,5 мільйонів гривень для покращення водозабезпечення в Миколаєві.