Територія без забудови. Захисники франківського озера висловлюють свою точку зору та діляться майбутніми намірами.


У середу, 2 жовтня, в приміщенні "Ваґабундо" активісти ініціативи, що виступає за відкриття парку ветеранів поблизу озера, презентували свою нову громадську організацію та обговорили майбутні плани, повідомляє Репортер.

Протягом двох місяців з моменту запуску громадської ініціативи "Парк Ветеранів України" активні франківці та небайдужі громадяни встигли досягти значних результатів.

Протягом останніх двох місяців ми реалізували ряд заходів: організували три зустрічі з мешканцями, провели чотири толоки та влаштували кілька кінопоказів просто неба, - ділиться враженнями один із учасників ініціативи, Максим Сич. - 1 жовтня в Івано-Франківську відбувся захід, який організував волонтерський центр при фонді "Підтримую третю штурмову бригаду". У рамках цього заходу проводили навчання з надання першої домедичної допомоги, а також навчали техніці кидання ножа та іншим корисним навичкам. Результати цих активностей надихнули нас на створення повноцінної громадської організації.

Наталія Вишневецька, яка приєдналася до цієї ініціативи, вважає, що заснування громадської організації є значущим, продуманим і раціональним рішенням.

Ми будемо залучати громадськість, тобто пропонувати людям теж долучатися, пропонувати брати участь, щоб бути прозорими, - говорить Вишневецька. - Власне, через це і створюється громадська організація, аби відкинути якісь звинувачення в тому, що ми представляємо якусь іншу сторону. Оскільки, ще раз наголошую, ми представляємо суто свої міркування. Однозначно загальне для нас всіх - те, що ми не хочемо, аби озеро забудовувалося. Ми хочемо, щоб ця ділянка залишилася вільною від забудов.

Активісти, що займаються створенням парку для ветеранів, стверджують, що їх звинувачують у нібито опозиції до процесу реабілітації військовослужбовців.

Ознайомтесь: Конфлікт між тими, хто підтримує, та тими, хто виступає проти будівництва поблизу озера у Франківську: основні деталі.

"Ми віддані реабілітації без жодних сумнівів та компромісів," - зазначає фізична терапевтка Анна Азарова. - "Розробка комфортного, сучасного та безбар'єрного інклюзивного парку є важливою складовою процесу реабілітації."

Вона зазначила, що під час розмови з військовими, які поверталися з передової, головним їхнім бажанням була тиша. Вони прагнули прогулятися вздовж озера та насолодитися природними пейзажами.

Це була їх частина адаптації до перебування в місті, в цивільному житті, - додає Азарова.

Вона також зазначила, що у Львові в даний час розробляють парк для реабілітації. Там планується облаштування інклюзивних пішохідних доріжок, зон для кардіотренувань та силових вправ, а також дитячих ігрових майданчиків.

"Це безпосередньо пов'язано з процесом реабілітації," - підкреслює Анна Азарова. - "Згідно з міжнародною практикою, існує безліч досліджень, які підтверджують важливість зелених зон для покращення психологічного та фізичного благополуччя."

У ще одної активістки - Аліни Садовської - на війні зараз батько й чоловік. Батько, саме зараз проходить реабілітацію.

"У нас немає жодних прихованих мотивів - ані комерційних, ані бізнесових, ані політичних," - зазначає Садовська. - "Ми просто прагнемо захистити зелені території нашого міста та запобігти безконтрольній забудові навколо озера."

Активістка зазначає, що найближчим часом робота громадської ініціативи концентруватиметься на трьох основних напрямках:

Поки погода сприятлива, активісти мають намір організувати зустрічі з мешканцями для обговорення. Вони прагнуть дізнатися, які ідеї існують щодо майбутнього парку, що саме франківці хотіли б бачити в його дизайні та які функції він має виконувати.

Для того щоб звернутися до місцевої адміністрації, нам необхідно мати чітко сформульований проєкт та конкретні пропозиції, - зазначає Аліна Садовська. - З такими ідеями ми можемо виходити до влади, аби запропонувати альтернативні варіанти використання цієї зеленої території. Однак ми не плануємо запозичувати такі проекти випадковим чином або брати їх з архівів. Ми прагнемо скористатися методом публічного обговорення, як це роблять у розвинутих країнах.

Читайте: Міська рада ухвалила рішення про зведення реабілітаційного центру поруч з озером.

Я хочу наголосити, що це планувався не реабілітаційний центр, а приватний комерційний бізнес, - додає учасник ініціативи, ветеран Андрій Волгін. - У мене на руках є документація, що на 3 га вже є містобудівні документи.

Тож найперше, чого хочуть домогтися активісти - офіційного скасування інвестиційного конкурсу, а не його призупинення.

Related posts