Процентні ставки на кредити та депозити в російських банках досягли найвищої позначки в історії.
Громадяни Росії вкладають свої кошти в банки для збереження, тоді як центральний банк знову має намір підвищити облікову ставку.
Середня максимальна ставка за вкладами в найбільших банках РФ на початку листопада зросла на 0,74 відсоткового пункта до 20,91%, досягнувши максимального рівня з 2009 року. Про це повідомляє видання The Moscow Times.
Банки РФ підвищують ставки і за кредитами (ринкова іпотека в "Сбербанке" починається з 28%), і за вкладами.
Індекс FRG100, що відображає середню процентну ставку по 400 депозитах у 80 найбільших банках на рік для сум від 100 000 рублів, досягнув нового історичного максимуму - 17,05% станом на 17 листопада. Цей показник розраховується з 2017 року.
Високі ставки стимулювали приплив грошей населення в банки. З початку року вони зросли на 14,8%, або 6,7 трлн руб. до 52 трлн руб.
Зростання перевищує минулорічний показник більш ніж у два рази (3 трильйони рублів або 8%), причому в останні місяці спостерігається підвищення саме строкових депозитів, тоді як залишки на поточних рахунках зменшуються.
Проте Центральний банк Росії планує в грудні знову підвищити свою ключову процентну ставку, можливо, до рівня 22% або навіть 23%. Це, ймовірно, спровокує банки на новий підйом ставок.
Згідно з інформацією, в Росії розглядається ідея впровадження нового податку, кошти від якого вже включено в проект бюджету на 2025-2027 роки. Наразі розробляється законопроект, що стосується оподаткування реклами та інтернет-просування, який передбачає стягнення до 5% від щоквартальних доходів, отриманих від розміщення інтернет-реклами.