Генеральний штаб повідомив про те, що медичні пункти для постраждалих у зоні військових дій будуть оснащені досвідченими медичними працівниками.
Стабілізаційні медичні пункти підрозділів, які перебувають у районах ведення бойових дій, підсилять фаховим медичним персоналом.
Як передає Укрінформ, про це Генеральний штаб ЗСУ повідомляє у Фейсбуці.
"З метою максимального збереження життя українських військовослужбовців Головнокомандувачем Збройних Сил України ухвалено рішення посилити фаховим медичним персоналом медичні служби, які надають медичну допомогу нашим пораненим воїнам у зоні бойових дій. Зокрема, стабілізаційні пункти військових частин і підрозділів. Для цього буде задіяно медичний персонал із закладів охорони здоров'я (госпітальної ланки) Медичних сил Збройних Сил України", - йдеться у повідомленні.
Посилення частин, які безпосередньо ведуть бойові дії, фаховим медичним персоналом відбувається за запитом командирів бойових військових частин. Адже, зауважили у Генштабі, чим раніше стан пораненого військовослужбовця буде фахово стабілізовано й він оперативно отримає медичну допомогу, тим більші шанси зберегти його життя.
"Своєчасна і кваліфікована допомога рятує життя наших військовослужбовців. Це є нашим основним пріоритетом. Медики Збройних сил не переходять до піхоти — вони продовжать виконувати свої обов'язки у галузі медицини", - зазначили в Генеральному штабі.
У Генеральному штабі підкреслили, що підготовка лікаря не може бути завершена за місяць; для цього фахівця необхідно мати належну освіту та професійний досвід. У зв'язку з високою інтенсивністю бойових дій існує нагальна потреба в таких спеціалістах у бойових підрозділах.
"Бойові бригади й надалі будуть зміцнюватись кваліфікованими медичними працівниками, щоб забезпечити життя і здоров'я наших захисників та захисниць", - зазначили в Генеральному штабі.
Як повідомляло агентство Укрінформ, у вересні Міністерство оборони розпочало експлуатацію першого підземного стабілізаційного центру для надання допомоги пораненим.