США розробили нову альтернативу для Stinger: що потрібно знати про цю ракету.


Виготовлення зброї нового покоління може розпочатися в період 2026-2027 років.

Сьогодні в Арлінгтоні, штат Вірджинія, стартує військова виставка AUSA, де компанія Lockheed Martin представить свою нову зенітну ракету. Інформацію про це надає видання Janes.

Мова йде про ініціативу Next Generation Short Range Interceptor (NGSRI), яку американські збройні сили розпочали минулого року з метою розробки нової системи, що замінить Stinger. Конкуренцію компанії Lockheed Martin складає інший великий гравець в оборонній індустрії — Raytheon.

Західні журналісти з'ясували, що нову ракету вже протестували у військах у цьому році. У 2025-му очікують проходження льотних випробувань.

Крім того, було зазначено, що реалізацію всього проєкту планують завершити до 2026 року, а старт малосерійного виробництва ракети очікується в 2026-2027 роках.

Серед критеріїв, які висуваються до новітньої системи озброєння, є необхідність її сумісності з вже наявними пусковими установками. Водночас, в порівнянні з традиційними ракетами Stinger, нова ракета повинна демонструвати вищу швидкість, покращену стійкість до перешкод і більш високу ефективність у боротьбі з безпілотними літальними апаратами.

Також відомо, що для нової розробки буде створено пускові наступного покоління, які повинні використовувати "‎сучасні цифрові технології"‎.

FIM-92 Stinger є переносним зенітно-ракетним комплексом (ПЗРК) класу "‎земля - повітря"‎, оснащений інфрачервоною головкою самонаведення. Він призначений для ураження вертольотів, а також літаків, які низько летять.

Сполучені Штати активно постачають ці системи Україні. Вже на початку повномасштабного конфлікту їх успішно використовували для знищення російських гелікоптерів.

Також повідомлялось, що США створять зенітну гармату, яка зможе використовувати снаряди для рейкотрона. Йдеться про зенітну гармату, зроблену на базі 155-мм гаубиці. Завдяки цьому американці зможуть отримати дешеву ППО, яка буде ефективно боротися, зокрема, з БпЛА та крилатими ракетами.

Related posts