США залишать Європу напризволяще? Який бюджет Пентагон має на підтримку України та своїх партнерів у НАТО?
Сполучені Штати нададуть підтримку в оновленні НАТО для боротьби із загрозами, що походять з Росії.
Бюджет США на 2025 рік, запропонований адміністрацією Джо Байдена, передбачає виділення понад 849 мільярдів доларів для Міністерства оборони, а також 58,8 мільярда доларів для Державного департаменту та агентства USAID. Ці фінансові ресурси включають підтримку України та союзників Америки в НАТО.
Цю інформацію містить звіт генерального інспектора Пентагону Роберта Сторча, з яким ознайомився "Телеграф".
Отже, Міністерство оборони виділило 300 мільйонів доларів на "Ініціативу з підтримки безпеки України". Ці кошти будуть спрямовані на військову допомогу для Києва. Зазначений механізм передбачає, що більшість фінансування використовується на придбання нової зброї, яка залишатиметься в Сполучених Штатах. Щодо обсягів та термінів постачання, все залежить від наявності товарів на складах американських виробників.
Державний департамент США виділив 94,6 мільйона доларів на програму іноземного військового фінансування для Києва. Завдяки цьому ми отримуємо можливість безпосередньо купувати необхідні оборонні товари та послуги з Америки.
"Фінансування має на меті підтримку України у боротьбі проти російської агресії та підвищення її здатності захищати свою територіальну цілісність і суверенітет. Це передбачає зміцнення оборонних спроможностей через посилену співпрацю з НАТО та іншими західними партнерами, а також реалізацію стійких реформ у сфері оборони," -- йдеться у документі.
2,2 млн доларів закладено на створення нових посад у Бюро політично-військових справ Державного департаменту, що відповідає за управління допомогою Україні та передачу зброї.
Щодо підтримки союзників, Пентагон звернувся з проханням про виділення 2,9 мільярда доларів для зміцнення стримування російської агресії проти НАТО "в стратегічно важливих регіонах Європи". Зокрема, ці фінансові ресурси будуть використані для забезпечення американських військових в Європі, де налічується понад 11 тисяч військовослужбовців, що входять до складу Європейського командування США.
З цієї суми 1,6 мільярда доларів має бути використано для розширення військової присутності США, понад 318 мільйонів доларів - для вдосконалення інфраструктури, а 187 мільйонів доларів - на різноманітні навчальні програми.
Пентагон попросив понад 625 мільйонів доларів на наступний рік для підтримки модернізації НАТО. Це фінансування передбачає допомогу у зміцненні систем раннього повітряного спостереження та наземного моніторингу Альянсу. З цієї суми більше 433 мільйонів буде витрачено на програму інвестицій у безпеку НАТО.
"Реалізація проектів, фінансованих цією програмою, принесе суттєві вигоди для співробітників Міністерства оборони [США] у різних регіонах Європи, особливо на східному крилі НАТО та в зонах передового розгортання, а також для потенційно більшого контингенту розгорнутого військового персоналу," - зазначається у звіті.
Крім того, Державний департамент виділив чотири мільйони доларів на програму міжнародної військової освіти та підготовки, яка, зокрема, орієнтована на боротьбу з агресією Російської Федерації.
Зазначимо, що одним із вагомих механізмів, за допомогою якого Сполучені Штати надають військову допомогу Україні, є президентські повноваження щодо вилучення озброєння (англ. Presidential Drawdown Authority або PDA).
На американських складах є зброя, боєприпаси тощо, і президент може ухвалити рішення вилучити щось з цих запасів й відправити Києву. За три роки Вашингтон 55 разів скористався цією програмою, надавши Україні військової допомоги на понад 31 млрд дол.
Наступні вилучення та їх масштаби будуть визначатися новим президентом США. Нагадаємо, що інавгурація 47-го президента відбудеться 20 січня 2025 року.
Від того, якою буде політика нової адміністрації та наскільки Конгрес підтримає її ініціативи, залежатиме, чи зросте фінансування інших напрямків безпекової допомоги США для України.
Нагадуємо, що раніше "Телеграф" ділився інформацією про п'ять важливих аспектів виборів у США, які варто врахувати.