Швеція та Україна здійснили значні переговори, спрямовані на підготовку пілотів та зміцнення обороноздатності: подробиці.


Сьогодні, 19 вересня, під час офіційного візиту української делегації Міністерства оборони до Швеції, учасники зустрічі обговорили можливості посилення співпраці в області підготовки українських пілотів, створення нових оборонних стратегій і доктрин, а також впровадження інноваційних технологій.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Зазначено, що Олександра Балануца, заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції, зустрілася з керівниками Міністерства оборони Швеції, а також з представниками наукових і освітніх закладів.

"Україна має намір не тільки вивчати досвід своїх партнерів, а й ділитися своїми власними інноваційними розробками. Війна зазнає змін щодня, і українські військові сплачують високу ціну за цей цінний досвід. Ми сподіваємося, що наші знання сприятимуть союзникам у формуванні розуміння сучасних бойових дій," - зазначив Балануца.

Заступник міністра оборони України та голова оборонної політики Міністерства оборони Швеції Вікторія Мальмер також обговорили співпрацю з українськими дослідницькими та інноваційними установами для спільної розробки нових оборонних політик і доктрин.

"Важливою частиною візиту стала ознайомча зустріч з представниками Центру моделювання бойових дій Повітряних сил Швеції, де українська делегація детально ознайомилася з процесом підготовки шведських пілотів на авіаційних симуляторах. Українська сторона висловила зацікавленість у підготовці своїх пілотів та інших фахівців Повітряних сил ЗСУ у Швеції", - сказано в повідомленні.

Крім того, обговорювалися аспекти передачі Україні літаків повітряного спостереження та контролю ACS 890, їхню інтеграцію в українську систему протиповітряної оборони, а також питання співпраці з існуючими силами бойової авіації країни.

"Співпраця між Україною та Швецією в сфері освіти та обміну досвідом є важливим чинником у підготовці наших спеціалістів. Це не тільки сприятиме підвищенню ефективності військових операцій, але й посилить розуміння сучасних аспектів війни", - зазначив Балануца.

Нагадаємо, що на початку вересня Швеція оголосила про новий пакет військової допомоги Україні в розмірі близько 400 мільйонів євро. Цей пакет передбачає постачання боєприпасів, протитанкового обладнання, а також підтримку з боку військово-морських сил.

У травні уряд Швеції анонсував рекордний пакет військової підтримки для України, що становить 13,3 мільярда шведських крон (приблизно 1,16 мільярда євро).

Related posts