Шмигаль роз'яснив обставини, що стосуються третього рівня безпеки на енергетичних об'єктах.
Мова йде про великі захищені об'єкти, в яких можна розташовувати не лише підстанції, але й виробництва.
В Україні стартувало зведення захисних конструкцій третього рівня на 22 підстанціях Укренерго, проте через значні витрати вдасться добудувати лише один чи два об'єкти. Таку інформацію озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції у вівторок, 10 вересня.
На його думку, третій рівень захисту є повністю новаторським експериментом, що потребує значних фінансових витрат.
"Цей проект має величезну цінність, його вартість оцінюється в десятки мільярдів гривень і може досягти ста мільярдів. Він є складним у виконанні та унікальним, оскільки подібних ініціатив не реалізовувалося в жодній країні світу," - зазначив Шмигаль.
Він зазначив, що станом на сьогодні партнери не бачать доцільності продовжувати будівництво одночасно всіх об'єктів. Йдуть перемовини про домовленість, щоб там, де будівництво розпочато, провести консервацію й залишити один-два об'кти, які найбільш близькі до завершення.
"Завершити їх, оцінити, як все функціонуватиме, та ухвалити рішення стосовно подальших дій і способів завершення всіх інших рівнів захисту," - зауважив глава уряду.
Він вважає, що Україні необхідні подібні об'єкти, адже йдеться про значні захищені споруди, здатні вміщувати не лише електричні підстанції, а й виробничі потужності.
Денис Шмигаль раніше зазначав, що рівень готовності захисних споруд на об'єктах Укренерго перевищує 85%. Проте роботи все ще тривають.
Загалом уряд виділив на захист об'єктів енергетики понад 10 млрд гривень. Ще понад 5 млрд гривень виділило Укренерго.