Рютте визначив три ключові теми для обговорення на саміті НАТО в Гаазі. Найголовнішим з них є підтримка України.


Генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте. заявив, що до саміту Альянсу, який відбудеться з 24 до 26 червня 2025 року в Гаазі, лідери мають домовитися з трьох питань. Першим він назвав підтримку України.

Цю інформацію він озвучив під час спільної пресконференції з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом, яка проходила на військовій базі в Адажі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"У найближчі місяці нам потрібно буде обговорити кілька важливих питань. Звісно, насамперед, ми маємо переконатися, що Україна візьме гору, а Путін не переможе в Україні. Це абсолютний пріоритет номер один", - сказав Рютте.

Генеральний секретар НАТО підкреслив ще одне ключове питання — це підвищення витрат на оборону з боку держав-учасниць Альянсу.

"Враховуючи витрати Сполучених Штатів, ми маємо лише 2% у Європі в рамках НАТО, і цього явно недостатньо. Тому нам необхідно підняти питання про збільшення фінансування," - зазначив він.

Третім ключовим аспектом, який підкреслив Рютте, стало виробництво оборонної техніки.

"Наразі ми виробляємо недостатньо. Нам потрібно більше робити для поповнення наших запасів, щоб бути готовими протистояти будь-якому противнику. Отже, ці два питання - оборонні видатки та оборонне виробництво. І все це, працюючи з нашими партнерами, ЄС, а також в Індо-Тихоокеанському регіоні, включно з Японією, Південною Кореєю, Австралією, Новою Зеландією, південним сусідством. Це вкрай важливо. Але оборонні видатки і нарощування оборонного виробництва - ми маємо це зробити", - підсумував генсек НАТО.

Саміт НАТО заплановано на період з 24 по 26 червня в Гаазі, Нідерланди. Раніше колишній міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич висловив припущення, що на цьому заході можуть бути ухвалені рішення про можливість спільних дій Польщі та її союзників щодо знищення російських ракет над українською територією. У жовтні президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з прем'єр-міністром Рютте зазначив, що союзники могли б перехоплювати дрони та ракети, як це робиться над Ізраїлем. Проте наразі такої згоди не досягнуто.

Related posts