Рубль втрачає свою вартість - які варіанти залишилися в Кремлі для вирішення цієї проблеми? - Фінансові аспекти.


Економіка Росії переживає спад, інфляційні темпи зростають, а ціни на товари підвищуються. Це відбувається внаслідок подальшої девальвації рубля.

Доктор економічних наук Ігор Ліпсіц озвучив 24 Каналу думку, що все те, що відбувається в російському фінансовому секторі - це не побажання влади.

Цікаво Проникли в уряд, держсистему та ЗМІ: як російські шпигуни роками стежили за владою Грузії

Ліпсіц зазначив, що в 2022 році російський ринок пережив справжню паніку. У той період курс рубля до долара досяг позначки 120:1. Щоб впоратися з ситуацією, влада терміново запровадила обов'язкове правило для всіх експортерів, згідно з яким вони мали повертати валютний дохід в Росію. Ці кошти одразу ж продавали, а вимога щодо повернення становила 80-90%.

Наразі ліміт знижений до 25%. Повернення коштів з-за кордону в Росію неможливе. Хоча експорт продовжується, банківські санкції ускладнюють процес повернення фінансів з іноземних доларових рахунків. В результаті, обсяги валюти зменшуються. Імпорт стає дорожчим, рубль втрачає свою вартість, що призводить до суттєвого зростання цін на товари, роблячи їх менш доступними для звичайних громадян.

- зазначив доктор економічних наук.

За його словами, рубль перебуває в ситуації інфляції. Центробанк за законом відповідає за стабільність рубля. У нього залишився один інструмент. Це ключова ставка. Вона не зупиняє інфляцію, але Центробанк не може відмовитись використовувати цей інструмент, і це зупиняє економіку, бо кредити стають надзвичайно дорогими.

Це призводить до курйозних суперечок у вищих ешелонах російського керівництва. Декілька урядових структур вже виявили неприязнь до Центробанку. Вони активно критикують його, стверджуючи, що він нібито підриває економічну ситуацію в країні. Центробанк усвідомлює, що інфляція набирає обертів, а економіка перебуває в стагнації, тому й зростає процентна ставка, - зазначив Ліпсіц.

Related posts