Парламент ухвалив рішення про звільнення Костіна з поста генерального прокурора.
Верховна Рада підтримала відставку генерального прокурора України Андрія Костіна.
Цю інформацію озвучив депутат Верховної Ради від фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму каналі в Телеграм, повідомляє Укрінформ.
За його словами, відставка Костіна була підтримана 255 голосами народних депутатів України.
Костін отримав призначення на посаду генерального прокурора України від українського парламенту 26 липня 2022 року.
Перед цим він обіймав посаду народного депутата дев'ятого скликання та очолював Комітет Верховної Ради, що займається питаннями правової політики.
Костін з'явився на світ 17 квітня 1973 року в Одесі. Він здобув освіту в Одеському державному університеті імені Мечникова, спеціалізуючись на правознавстві. У своїй кар'єрі обіймав посаду керівника адвокатської фірми "Право", а також займався діяльністю заступника голови Ради адвокатів Одеської області і заступника голови президії Об'єднання адвокатів "Одеська обласна колегія адвокатів".
Як стало відомо, 22 жовтня Президент Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, присвячене питанням медико-соціальних експертних комісій та зловживанням посадовців у процесі отримання інвалідності. У ході засідання обговорювалися численні випадки порушень та виявлених очевидно фальшивих інвалідностей серед державних службовців.
Голова СБУ Василь Малюк за підсумками засідання РНБО повідомив про викриття масштабних корупційних схем у МСЕК. Цьогоріч було оголошено підозри 64 посадовцям МСЕК, скасовані понад 4000 висновків про інвалідність.
5 жовтня співробітники Державного бюро розслідувань затримали та висунули підозру керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи у справі про незаконне збагачення. Напередодні, 3 і 4 жовтня, правоохоронці здійснили серію обшуків у її робочих кабінетах, а також за адресами проживання самої фігурантки та її близьких родичів.
15 жовтня ЗМІ поінформували про те, що майже всі прокурори Хмельницької області виявилися інвалідами 2 групи - згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи, і багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність. Зокрема, за даними журналістів, інвалідність отримали 49 прокурорів разом з очільником Хмельницької обласної прокуратури Олексієм Олійником.
Після цього генпрокурор Костін ухвалив рішення про ініціювання службового розслідування стосовно отримання групи інвалідності майже 50 прокурорами в Хмельницькій області за останні роки.
17 жовтня Олексія Олійника, який очолював Хмельницьку обласну прокуратуру, відсторонили з посади за його власним бажанням.
Костін після історії з виявленням фальшивих інвалідностей заявив, що вважає правильним звільнитися з посади генпрокурора. Також він повідомив, що за результатами комплексних заходів із протидії та запобігання зловживанням в органах прокуратури шестеро керівників обласних і спеціалізованих прокуратур написали заяви про звільнення.
28 жовтня президент Зеленський подав до Верховної Ради проект постанови, що передбачає надання згоди на звільнення Костіна з посади генерального прокурора.