Вражаюче відкриття! Найграндіозніший астероїд у нашій Сонячній системі колись був планетою, що мала океани.


Останні дослідження вказують на те, що карликова планета Церера може приховувати під своєю поверхнею величезні запаси водяного льоду, які значно перевищують попередні оцінки.

Згідно з традиційними уявленнями, вчені вважали, що Церера є досить сухою планетою, оцінюючи вміст льоду на ній менш ніж 30%. Це припущення базувалося на спостереженнях численних ударних кратерів, які прикрашають її поверхню. Однак нещодавно отримані дані вказують на те, що під поверхнею Церери може бути значно більше водяного льоду, ніж раніше вважалося.

"Дослідники вважали, що якщо Церера має значну кількість льоду, то кратери на ній згодом швидко змінювалися б, подібно до того, як льодовики рухаються на Землі або як мед, що повільно тече. Проте, за результатами нашого моделювання, ми продемонстрували, що лід на Церері може бути набагато більш стійким, ніж раніше вважали", - зазначив Майк Сорі, доцент кафедри наук про Землю в Університеті Пердью та співавтор дослідження, опублікованого в журналі Nature Astronomy.

Дослідження, проведене командою вчених, вказує на те, що зовнішній шар Церери має склад "брудної крижаної оболонки", що в основному складається з льоду, змішаного зі скельними елементами. Така комбінація сприяє тривалій стабільності льодових утворень, зберігаючи кратерні структури, які раніше наводили фахівців на думку про переважно сухий характер Церери.

Відкриття стало можливим завдяки місії NASA Dawn, запущеним 27 вересня 2007 року. В рамках місії космічний корабель обертався навколо двох позаземних тіл -- Вести та Церери -- і надав неоціненні дані. Спектрографічні дані космічного корабля показали наявність льоду під поверхнею Церери, а гравітаційні вимірювання підтвердили ідею нечистого складу цього льоду.

Ідея про те, що Церера могла бути світом з океанами, робить цей масивний об'єкт з діаметром приблизно 940 кілометрів привабливою ціллю для майбутніх місій, спрямованих на дослідження потенційних підповерхневих океанів і умов, які можуть підтримувати життя.

Related posts