Перед виборами громади, які приєдналися до Львова, розподілили більше 300 гектарів земель.
У 2020 році громади, що стали частиною Львівської ОТГ, незаконно передали в приватну власність більше 300 гектарів землі, яка оцінюється в 630 мільйонів гривень. Цю інформацію озвучив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач під час пленарного засідання в четвер, 17 жовтня.
За його словами, більшість земель була незаконно передана в приватну власність без проведення торгів незадовго до місцевих виборів у 2020 році. Найбільші обсяги землі були розподілені в таких населених пунктах: Дубляни - 77 гектарів, Гряда - 62 гектари та Рясне-Руське - 60 гектарів. Наразі питання повернення цих ділянок знаходиться на розгляді в судах. Міськраді частково вдалося повернути деякі комунальні землі в Рясне-Руському, зокрема, природний заказник "Торфовище Білогорща". У той же час правоохоронці проводять розслідування кримінальної справи, пов'язаної з виділенням земель, щодо колишньої сільської голови Рясне-Руського Емілії Смокоровської.
Любомир Зубач також зазначив, що Львівська міська рада виявила захоплення 45 земельних ділянок на межі Львова та Зубри, які були заплановані для нової міської вулиці - проспекту Вернадського. У вересні суд ухвалив рішення про повернення найбільшої з цих ділянок у власність Солонківської сільської ради. Деталі цієї схеми та осіб, причетних до неї, були ретельно висвітлені в матеріалі ZAXID.NET під назвою "Трамвай на Зубру не поїде".
Нагадаємо, у 2023 році поліція відкрила кримінальну справу через самовільне захоплення близько 50 га біля урочища Двірський Ліс між селами Ситихів та Малі Підліски. Частина цих земель призначена для будівництва концесійної дороги Львів - Краковець, що має стати частиною Північної об'їзної Львова, однак аграрії її розорали та засіяли. Пізніше в міській раді уточнили, що аграрії захопили 123 га землі біля Львова. Приватизацію землі під Північну об'їзну розслідує ДБР.