Причини професійного вигорання та способи його уникнення.


Початковим етапом вигорання є емоційне виснаження, яке може знижувати продуктивність і суттєво впливати на здоров'я працівників. Проте, якщо роботодавці вживуть заходів для його запобігання або зменшення серед персоналу, це може мати великі вигоди як для особистого благополуччя, так і для фінансових результатів компанії, йдеться у статті The Conversation.

У працівників не вистачає ні часу, ні енергії для виконання своєї роботи. Це може заважати особистісному зростанню та негативно впливати на самопочуття.

Співробітники, які переживають емоційне виснаження, часто відчувають роздратування, розчарування та брак енергії для виконання своїх обов'язків. Вони здатні лише на виконання найнеобхіднішого, намагаючись зберегти свої сили. Це негативно позначається не тільки на їхньому особистісному благополуччі, але й на загальних результатах компанії. Емоційно виснажені працівники зазвичай незадоволені своєю роботою і можуть почати розглядати можливість зміни місця роботи.

Ось кілька чинників, які можуть сприяти розвитку емоційного вигорання на роботі:

Загалом фахівці з персоналу та корпоративні психологи визначають кілька способів це зробити:

У численних компаніях та на робочих місцях після пандемії почали впроваджувати більш адаптивні моделі робочого графіка.

Ці методи сприяли обговоренню впливу дистанційної роботи на очікування працівників, їхню поведінку та задоволеність роботою. Хоча такі підходи можуть виявитися корисними, вони також можуть створити додатковий тиск на співробітників.

Однією з ключових переваг віддаленої роботи є можливість створення більш гнучкого робочого середовища. Однак, вона також може призвести до інформаційного перевантаження, частих перерв, труднощів у плануванні робочих задач протягом дня, непорозумінь і вимоги постійної доступності. В таких умовах можуть виникати додаткові проблеми з досягненням балансу між професійними обов'язками та особистим життям.

Компанії повинні вживати заходів для запобігання емоційному та психічному виснаженню своїх співробітників. Це можна досягти, створюючи комфортні умови праці та оптимально розподіляючи робочі навантаження.

Фахівці відзначають також важливість навчальних і професійних програм розвитку, встановлення зрозумілої комунікації в колективі та створення робочих взаємин, заснованих на повазі та співпраці.

Related posts