Президенту потрібно відновити гармонію між потребами військових та бізнес-сектора, - зазначив Фесенко.
Президент України має відновити баланс між інтересами бізнесу й задоволенням вимог воєнного часу.
Про це заявив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, передає Апостроф.
На думку Фесенка, тимчасове припинення бронювання вказує на те, що влада в даний момент віддає перевагу інтересам військового альянсу.
"Перед президентом постав черговий унікальний виклик, якого не мали його попередники: політичний баланс між економічним та військовим блоком уряду. Вони мають взаємну залежність. Наразі маємо значний перекос у бік військових. Насамперед у питанні бронювання. Наразі до 15 листопада бронювання критично важливих спеціалістів для українських підприємств припинене і немає ясності, чи не буде цей термін далі продовжений", - сказав він.
На його думку, голова держави несе відповідальність за утримання балансу між економікою і обороною, і в разі обрання пріоритетом військових потреб фінансування армії може скоротитися.
"Це рішення є суто особистою відповідальністю особи, яка виконує роль арбітра в конфлікті між економічними та військовими інтересами. Якщо ситуація не зміниться, з часом можуть постраждати також інтереси військових, оскільки підтримка армії з боку бізнесу значно зменшиться," - зазначає Фесенко.
Згідно з отриманою інформацією, Кабінет Міністрів України вирішив тимчасово зупинити процес визнання підприємств критично важливими до 15 листопада. Це рішення унеможливлює бронювання працівників від призову на військову службу. Крім того, уряд доручив провести ревізію раніше прийнятих рішень щодо бронювання.
Також, функцію бронювання військовозобов'язаних працівників від мобілізації на платформі "Дія" призупинили й для підприємств, що вже здобули статус критично важливих.
Ця ухвала спричинила значний резонанс у бізнес-середовищі, оскільки вона ускладнює підприємствам можливість ефективного планування своєї діяльності, ставить під загрозу їхнє існування та, як наслідок, впливає на надходження податків і економічну стабільність України.