ООН повідомила, що у жовтні внаслідок атак Російської Федерації загинуло не менше 183 цивільних осіб.
У жовтні в Україні загинуло щонайменше 183 цивільні особи і 903 отримали поранення через атаки Росії, 45% загиблих були старші 60 років, дев'ятеро дітей загинули і 49 отримали поранення, йдеться у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ).
В організації повідомляють, що з 24 лютого 2022 року, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, до кінця жовтня 2024 року загинуло 12 162 цивільних осіб, а 26 919 отримали травми.
У звіті зазначається, що "загальна кількість втрат серед цивільних осіб, імовірно, занижена в містах, де на початку збройного нападу РФ у 2022 році велися тривалі інтенсивні бойові дії, наприклад, Маріуполь (Донецька обл.), Лисичанськ, Попасна і Сєвєродонецьк (Луганська обл.)".
Крім того, варто підкреслити, що "збройні сили Росії активізували свої дії, застосовуючи безпілотники дальньої дії (баражуючі боєприпаси) по всій території країни - за останній місяць, згідно з повідомленнями, було зареєстровано понад 1900 таких атак".
Унаслідок обстрілів або падіння уламків від перехоплених снарядів загинуло 6 мирних жителів, а 21 особа отримала поранення. Крім того, було завдано шкоди цивільному майну та інфраструктурі. Як зазначено у звіті ООН, окрім людських втрат і травм, майже щоденна активність цих атак разом з постійними сигналами повітряної тривоги призвела до значного погіршення умов життя для цивільного населення.
Експерти наголосили, що "у жовтні 80% жертв (випадків загибелі та поранення) серед цивільних осіб зафіксовано поблизу лінії фронту, зокрема внаслідок авіабомбардувань, артилерійських обстрілів, ударів з реактивних систем залпового вогню та безпілотних літальних апаратів ближнього радіуса дії. Найбільша кількість жертв була у Херсонській, Харківській та Донецькій областях".
Згідно зі звітом, у жовтні більшість випадків жертв серед цивільного населення (94%) та ушкоджень навчальних і медичних установ (96%) відбувалася на територіях, підконтрольних уряду України. Також у цьому місяці було зафіксовано щонайменше шість атак на судна та морські порти в Одеській області, що контролюється українським урядом. Крім того, один ракетний удар припав на порт, розташований на території, захопленій Російською Федерацією (Запорізька область).
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні функціонує відповідно до угоди, укладеної між урядом України та Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, яка була підписана 31 липня 2014 року.
Як уже зазначалося раніше в матеріалах Голосу Америки, доповідь місії ООН з питань прав людини в Україні попереджає, що країну очікує сувора і холодна зима, під час якої електропостачання може бути обмежене на період від 4 до 18 годин щодня.
"З березня цього року російські збройні сили неодноразово проводили масовані удари по електромережам України, що призвело до серйозних ушкоджень та ускладнень для цивільного населення. Це може мати катастрофічні наслідки з наближенням зимового періоду", - йдеться у звіті представництва ООН.
У документі зазначається, що знищення енергетичних об'єктів вплине на функціонування систем водопостачання, каналізації, опалення та гарячого водопостачання, а також на сферу охорони здоров'я, освіти та економіку, внаслідок чого постраждають мільйони громадян України.