Свіжі видання, кінострічки, які ми вже давно переглянули та полюбили.
Цієї осені завдяки роботі українських видавництв ми нарешті зможемо прочитати ті книжки, фільми за якими давно подивились та встигли полюбити. У нашій добірці - романи, екранізації яких принесли своїм авторам "Оскари" та поважні касові збори. Розповідаємо про три такі книжкові новинки.
Роман "Колір пурпурного", написаний Еліс Уокер, приніс авторці престижну Пулітцерівську премію у 1983 році. Ця історія розгортається у формі листів, які головна героїня Сілі адресує своїй сестрі Нетті та Богу. Сілі та Нетті – сестри, які переживають важкі часи в Джорджії 1930-х років. Втрата матері та жорстоке поводження вітчима, якого 14-річна Сілі сприймає як батька, стають викликом для їхнього існування. Заміжжя Сілі виявляється нещасливим, позбавленим любові, з чужими дітьми, а її чоловік закоханий в іншу жінку. Нетті обіцяє щодня писати сестрі, але її листи не доходять. Час минає, і Сілі випадково натрапляє на ці листи, які сховав її жорстокий чоловік. У них вона дізнається жахливі секрети про своїх батьків і трагічну долю доньки, яку колись у неї забрали силою. Книга вийде в "Видавництві Старого Лева" 3 жовтня.
Роман був адаптований для екрану двічі. Першу екранізацію у 1984 році здійснив Стівен Спілберг, в головних ролях знялися Дені Ґловер та Вупі Ґолдберг. Музичне оформлення фільму створив композитор Квінсі Джонс.
Друга екранізація вийшла у 2023 році (на головному фото). Її здійснив Бліц Базавуле з Тараджі П. Генсон, Даніель Брукс та Колманом Домінго у головних ролях.
"Історія про кохання та пітьму"
Книга Амоса Оза вийшла у "Видавництві 21". Її наклад на батьківщині - понад 100 тис. За свій автобіографічний роман Амос Оз здобув премію Гете. Через історію власної родини автор розповідає історію держави Ізраїль, занурюючи нас у непросту долю країни.
У 2015 році Наталі Портман здійснила свій режисерський дебют, екранізувавши "Повість про любов і темряву", де також виконала головну роль. Незважаючи на те, що дитинство її персонажа відбувалося у Рівному, в фільмі вона дивним чином виконує російські народні пісні. Цю стрічку представили в позаконкурсній програмі Каннського фестивалю.
Звісно, недоліки режисури Портман не мають жодного стосунку до тонкого та зворушливого роману. У центрі оповіді - дитинство і юність автора в Єрусалимі середини минулого століття, звідки він прямує слідами своїх батьків до Одеси й Рівного, відтворюючи історію кількох поколінь з їхніми особистими драмами, втраченими ілюзіями і зруйнованими мріями.
Нік Горнбі тісно пов'язаний з кіно. Фльми за його романами, "Виховання почуттів" та "Бруклін", отримали чимало номінацій на "Оскар" та премії BAFTA. Не є винятком і його роман "Про хлопчика", що вийшов у КСД.
Вілл - заможний, бездітний та безтурботний житель Лондона, який перетнув тридцятирічний рубіж. Він знайшов оригінальний спосіб знайомитися з жінками: почав відвідувати збори батьків-одинаків. Однак для цього йому довелося вигадати уявного сина.
На одній із таких зустрічей він знайомиться з Маркусом, дивним дванадцятирічним хлопчиком, який має проблеми у школі. Поступово двоє самотніх чоловіків, дорослий і малий, стають друзями. Вілл вчить Маркуса бути крутим, а Маркус допомагає Віллу нарешті подорослішати.
Основні ролі в цьому фільмі виконали Г'ю Ґрант, Ніколас Голт, Тоні Колетт і Рейчел Вайс.