Низька оплата праці, стресові умови та бюрократичні перешкоди: українські педагоги визначили основні фактори, які спонукають їх залишити професію.
Вчителі в Україні найчастіше залишають свої посади через стрес, вигорання на роботі та надмірну бюрократію. Одне з досліджень, яке охопило приблизно 54 тисячі педагогів, виявило, що протягом наступних двох років 4,5% освітян мають намір змінити професію.
У той же час, 52,2% респондентів серед вчителів вказали, що головною причиною їх звільнення є недостатній рівень заробітної плати. Ці дані були опубліковані на освітньому порталі Education.ua.
Особливо мало отримують молоді вчителі, які йдуть працювати одразу після закінчення університету. Таким педагогам навряд чи довірять одразу класне керівництво або нададуть надбавку.
Зауважимо, що українські вчителі зможуть отримувати оплату в розмірі 24 тисячі гривень лише у випадку, якщо в бюджеті з'явиться надлишок у 50-60 мільярдів гривень. Сума, яка наразі витрачається щомісяця на оборонні потреби країни, цілком здатна покрити підвищення виплат для педагогів.
Зараз Міністерство освіти зосереджене на спрощенні та підвищенні зрозумілості процесу нарахування заробітної плати для вчителів.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що вчителі, згідно зі змінами МОН, отримуватимуть 80% зарплати.