Німеччина вже розпочала процес переосмислення своєї позиції в системі безпеки Європи, за словами експертки.


Результати виборів у США та поява нового уряду в Німеччині приведе до переосмислення ролі ФРН у безпековій архітектурі континенту та може відкрити вікно можливостей у питанні підтримки України.

Таку думку висловила в коментарі Укрінформу експертка з вивчення національної безпеки Європейського центру досліджень безпеки ім. Джорджа С. Маршалла професорка Євгенія Габер.

"Дві держави, які найбільше підтримують Україну в спротиві збройній агресії Росії, наразі перебувають у перехідному періоді, що не може не викликати багато пересторог і питань, що буде далі... Нічого не втрачено, потрібно активніше інвестувати у власні оборонні промисловості, активніше допомагати Україні, адже жодні домовленості про "напівмир" з Росією не допоможуть", - вважає Габер.

На її думку, зміна уряду в Німеччині сприймається багатьма як "новий шанс" для трансформації зовнішньої політики в сфері безпеки, зокрема, щодо надання Україні ракет Taurus та дозволу атакувати вглиб російської території. Експертка наголосила на важливості не зосереджуватися лише на внутрішніх викликах та не втрачати цю можливість, підтримуючи Україну у зміцненні фронтової лінії та подальшому стримуванні російської агресії.

Багатьом європейським партнерам з огляду на результати виборів у США потрібно зрозуміти, що настала абсолютно нова реальність, де відповідальність за безпеку в Європі лежить саме на європейцях. США можуть підтримувати її або ні, але Німеччині та іншим європейським країна потрібно активно включатися, адже "неправильно, що Європа, її безпека залежить від того, як виборці голосують у Пенсильванії", наголосила Габер.

Вона вважає, що Німеччина починає переосмислювати свою позицію у контексті європейської безпеки. Проте усвідомлення важливості цих змін досі притаманне лише обмеженій частині німецьких політиків і ще меншій групі в суспільстві, яке вже "втомилося" від пандемії, військових конфліктів та інших викликів.

"Кожен прагне до гармонії та економічної стабільності. Проте це не можливо реалізувати у нинішніх обставинах", - зазначила професорка.

Вона також звернула увагу на заяву генерального секретаря НАТО Гастінгса Ісмея, який підкреслив: "Основна мета НАТО полягає в тому, щоб утримувати американців всередині, росіян - за межами, а німців - під контролем".

"Сьогодні ситуація виглядає так: США повинні залишатися активними в Європі, тоді як Росія має бути поза її межами. При цьому Німеччина повинна зайняти центральну позицію у забезпеченні безпеки європейського простору," - зазначила експертка.

Як стало відомо, у Сполучених Штатах пройшли президентські вибори, на яких здобув перемогу Дональд Трамп.

Одночасно в Німеччині відбулося руйнування правлячої коаліції, і виникла необхідність організації дострокових виборів вже на початку наступного року.

Related posts