Визначено спеціальності, які сьогодні найбільше виграють від впровадження штучного інтелекту — Delo.ua


Штучний інтелект спрощує, пришвидшує та покращує виконання завдань.

Відповідно до проведеного дослідження, існують два ключові фактори, що визначають ступінь інтеграції штучного інтелекту в професійні завдання — тип виконуваної роботи та обсяг використовуваних даних. Найбільші переваги від застосування ШІ спостерігаються в професіях, пов'язаних з обробкою великих обсягів інформації, наприклад, у сфері аналізу даних про клієнтів.

Працівники, залучені до сфер кібербезпеки, розробки продуктів, продажів, технічної підтримки, маркетингу та зв'язків з громадськістю, вже визнали, як штучний інтелект оптимізує їх щоденні завдання. Він відкриває нові можливості для інновацій, скорочує обсяг рутинних робіт і сприяє прийняттю більш обґрунтованих і швидких рішень.

За даними дослідження Microsoft, штучний інтелект відіграє важливу роль у обробці великих обсягів даних, виявляючи тренди та ідентифікуючи проблеми в реальному часі. Це дозволяє фахівцям технічної підтримки та кібербезпеки зосередитися на оперативному плануванні та реагуванні на потенційні загрози.

Штучний інтелект здатний автоматизувати різноманітні завдання, зокрема спостереження за загрозами та обробку первинних інцидентів, що дозволяє фахівцям зосередитися на більш складних розслідуваннях і прийнятті рішень.

Для продажів побудова міцних відносин і закриття угод є ключем до успіху. Штучний інтелект трансформує продажі, швидко аналізуючи дані про клієнтів і персоналізуючи електронні листи. Це допомагає спеціалістам зосередитися на важливих завданнях і витрачати більше часу на побудову відносин з потенційними клієнтами.

Співробітники служби підтримки клієнтів застосовують технології штучного інтелекту для покращення комунікації, швидшого вирішення запитів та підвищення рівня задоволеності клієнтів. Організації, які інтегрували чат-ботів на основі штучного інтелекту, відзначають, що ці системи успішно справляються з повсякденними запитами, що дозволяє агентам зосередитися на більш складних ситуаціях.

У маркетингу та PR штучний інтелект допомагає знаходити нові тренди та можливості, аналізуючи великі обсяги даних. Це може прискорити такі завдання, як перевірка тенденцій SEO, розробка контенту, дослідження ринку та планування запуску продуктів. Штучний інтелект також показує, як історії сприймаються в медіа, економлячи час і дозволяючи PR-фахівцям зосередитися на своїй творчій роботі, гарантуючи, що кінцевий продукт має людський дотик.

Work Trend Index Report, спільний звіт Microsoft і LinkedIn, показав, що використання GenAI подвоїлося за останній рік, причому троє з чотирьох людей вже використовують ШІ на роботі.

Індекс робочих трендів також вказав на цікаву тенденцію на LinkedIn: кількість користувачів цієї платформи по всьому світу, які включають в свої профілі навички в галузі штучного інтелекту, зросла в 142 рази.

Хоча 79% керівників усвідомлюють значення штучного інтелекту для розвитку бізнесу, і 66% з них не стали б наймати працівника без відповідних навичок у цій галузі, багато організацій все ще не мають чітко визначених стратегій щодо впровадження штучного інтелекту. Це призводить до того, що співробітники починають використовувати власні AI-інструменти у повсякденній роботі.

Згідно з результатами опитування, проведеного Kantar Ukraine у січні 2024 року, 78,7% українців мають уявлення про штучний інтелект. Проте лише 29,1% опитаних фактично застосовують його в різних аспектах свого життя.

Згідно з результатами опитування, що відбулося у квітні 2023 року, половина українців висловила позитивне ставлення до штучного інтелекту. У жовтні 2023 року вже 73% респондентів визнали, що ШІ має потенціал для поліпшення умов життя людей. Особливо це розуміють молоді люди віком від 18 до 29 років — 80% з них, а також 82% осіб з вищою освітою усвідомлюють переваги, які приносить штучний інтелект.

Проте існують також й занепокоєння стосовно штучного інтелекту: 15% респондентів вважають, що він може призвести до деградації людства, 18% висловлюють занепокоєння щодо можливості втрати робочих місць, а 14% побоюються ризиків, пов'язаних із неконтрольованими діями ШІ.

Дослідження виявило, що лише 19,6% опитаних здатні ідентифікувати текст, генерований штучним інтелектом. Водночас 34,1% респондентів висловили довіру до такого контенту, що свідчить про потенційні загрози маніпуляцій інформацією з використанням ШІ.

Що стосується регулювання штучного інтелекту, 45% громадян України вважають, що необхідно ухвалити спеціальний закон, 14% мають протилежну думку, а 41% не змогли сформувати свою позицію.

Нагадаємо, 51% українців, які взяли участь в опитуванні Rakuten Viber, впевнені, що штучний інтелект (ШІ) не зможе замінити їхні професії.

Додамо, що Україна займає друге місце за кількістю компаній у сфері штучного інтелекту у Центральній та Східній Європі, поступаючись лише Польщі. Наразі в країні діє понад 240 таких компаній, а три найбільші українські ШІ-стартапи оцінюються майже в 15 мільярдів доларів.

Related posts