Значно перевершує свої аналоги за ефективністю. Дослідники розробили мініатюрну атомну батарею.
Дослідники вже багато років намагаються створити крихітні ядерні блоки живлення, які могли б тривалий час забезпечувати енергією різні пристрої - від мобільних телефонів до роботів і автомобілів. Однак розвиток таких технологій було обмежено через потенційну небезпеку, пов'язану з ядерними матеріалами.
Один зі шляхів вирішення цієї проблеми -- використання батарей, які заряджаються за рахунок ядерного матеріалу. Такі пристрої зазвичай були невеликими, щоб мінімізувати використання радіоактивних речовин, але це також обмежувало кількість енергії, яку вони могли виробляти. До того ж такі батареї були вкрай неефективними.
Проте китайські дослідники представили інноваційний підхід. Вони розробили пристрій, інтегруючи америцій у кристалічну решітку, яка, реагуючи на альфа-частинки, випускає зелене світло. Це світло потім трансформується в електричну енергію завдяки фотоелектричному елементу. Для забезпечення безпеки, батарея була поміщена в кварцовий корпус, що унеможливлює витік радіації.
Тести показали, що пристрій здатний працювати протягом десятиліть завдяки тривалому періоду напіврозпаду америцію, який становить 7380 років. Матеріали батареї зруйнуються набагато раніше. Хоча пристрій надзвичайно ефективний, він виробляє невелику кількість енергії: для живлення однієї 60-ватної лампочки знадобилося б 40 мільярдів таких батарей.
Незважаючи на це, вчені вважають, що подальші розробки можуть призвести до створення мініатюрних джерел енергії для використання в пристроях, що працюють у віддалених і важкодоступних місцях, наприклад, у космосі.