У захоплених регіонах житло, яке було відібрано у власників, розподіляється в кредит серед росіян і представників силових структур.
Ворог посилив майновий тиск на українців - роскадастр розпочав масштабну "інвентаризацію" на ТОТ Запорізької області. Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.
Ілюстративне зображення
Він зазначив, що на початковому етапі загарбники примусили населення реєструвати свою власність відповідно до російських законів.
Тепер вишукують неоформлене житло та майно - обходять будинки, вивчають всі документи, реагують навіть на оголошення та коментарі в інтернеті.
"Викрадені житлові приміщення вже почали реалізовуватися в кредит російським найманцям, представникам силових структур, місцевим зрадникам та прибулим "експертам"."
"Вилучення майна у цивільних українців на тимчасово окупованих територіях є актом війни. Усі угоди, що були укладені стосовно майна в цих зонах, не мають юридичної сили, і українці залишаються законними власниками свого майна на ТОТ", - підкреслив Іван Федоров.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв:
Окупаційні сили зруйнували 21 житловий будинок у Маріуполі, зводячи нове іпотечне житло для російських громадян.
Мешканці житлового комплексу на проспекті Металургів в окупованому Маріуполі організували акцію протесту. Вони заявляють, що окупанти зруйнували 21 будівлю, а натомість обіцяного компенсаційного житла зводять іпотечні квартири. Люди залишилися без даху над головою. Про це повідомляє інформаційний портал "Коментарі" з посиланням на дані Маріупольської міськради.
"Мешканці знесених будинків продовжують тулитися по орендованих квартирах, гуртожитках, дачах і у родичів. Прокуратура не діє, адміністрація уникає зустрічі чи розводить руками", - обурюються люди.
"Подібні акції протесту вже набирають масового розмаху. Жителі Маріуполя записують відео, щоб хоча б частково продемонструвати цинічне ставлення окупантів до місцевих мешканців. Впродовж періоду окупації вороги зруйнували більше ніж 460 будинків. Натомість росіяни зводять нове житло під іпотеку, яке планують продавати своїм співгромадянам, оскільки місцеві жителі не можуть собі цього дозволити. До того ж, загарбники змінюють юридичні адреси знесених будівель, внаслідок чого люди залишаються без даху над головою. Тому їм залишається лише влаштовувати мітинги," - повідомляють у міськраді Маріуполя, яка підпорядкована українській владі.