Маск ставить під загрозу ще більше ускладнити відносини між Європою та Америкою - The Economist.


У Європейському Союзі вже давно є певна неприязнь до мільйонера.

У разі, якщо Ілон Маск отримає посаду в президентській адміністрації США, це може стати новим викликом для Європейського Союзу, адже між американським мільярдером і європейськими політичними діячами давно існують напружені стосунки.

Цю інформацію повідомляє видання The Economist.

У статті написано, що Маск неодноразово грубо висловлювався щодо деяких європейських політиків включно з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, якого він називав "дурнем".

Однак європейські чиновники також висловлюють свої думки. Нещодавно один з єврокомісарів охарактеризував Маска як "агента пропаганди зла", а міністр закордонних справ Франції відверто зневажив мільярдера через руйнування соціальної мережі X.

"Ця ситуація могла б залишитися лише ще однією темою для жартів у соціальних мережах, якби не те, що найзаможніша особа світу тепер є довіреною особою Дональда Трампа. Це викликає особливі труднощі для Європи. Незважаючи на те, що південноафриканський бізнесмен викликав роздратування серед європейських лідерів, вони вже почали покладатися на його успішні підприємства в таких сферах, як декарбонізація, підтримка України та запуск важливих супутників", - йдеться в статті.

Журналісти зазначають, що емоційний дискомфорт при спілкуванні з Маском, якщо він обійме посаду в адміністрації Трампа, є лише частиною проблеми для європейців.

Також проблема в тому, що Євросоюз завжди намагався жорстко регулювати технологічні компанії на своєму ринку, проти чого виступає Маск. Його технологічний бізнес і так був надто великим, аби не рахуватися з ним, а тепер мільярдер може набути ще й адміністративно-політичного впливу.

Нещодавно обраний віце-президент Джей Ді Венс вже натякав, що Європі варто повністю поділяти американське розуміння свободи слова, зокрема щодо роботи соцмережі Х - якщо Європа не бажає втратити американський військовий захист.

А тим часом американські технологічні компанії вже почали замислюватися над тим, чи варто їм виводити свої продукти на зарегульований європейський ринок.

Related posts