Німецькі компанії знаходять способи обійти санкції, щоб здійснювати постачання військового обладнання до Росії - Tagesschau.
Попри санкції, німецькі компанії постачають Росії обладнання для військового виробництва. Наприклад, у 2023 році було поставлено понад 300 верстатів, які можуть бути використані для виробництва деталей для автомобілів або боєприпасів.
Цю інформацію наводить Tagesschau. Відомо, що ряд великих компаній у Росії користується німецькою технікою. Зокрема:
Згідно з російськими митними звітами, до кінця грудня 2023 року в країну надійшло понад 300 поставок від німецьких компаній. Основну частину цих постачань становлять великогабаритні промислові верстати, зокрема верстати з числовим програмним управлінням (ЧПК). Без таких машин виробництво автомобільних, авіаційних деталей або боєприпасів є практично неможливим, як зазначено в повідомленні.
При цьому наголошується: за допомогою цих верстатів Росія може створювати озброєння "набагато швидше та якісніше". Що, зрештою, дозволяє їй "виробляти ще більш смертоносну зброю".
"І Німеччина є лідером з виробництва цих верстатів. Їхня частка в Росії сягає 30%", - розповіли автори матеріалу.
Як у Німеччині обходять санкції заради Росії
Водночас, підкреслюється, що німецькі компанії часто знаходять способи уникати санкцій, використовуючи Туреччину як посередника. "Близько двох третин випадків свідчать про те, що обладнання було доставлено до Росії через територію Туреччини", - зазначається у статті.
При цьому підкреслюється, що деякі турецькі посередники мають безпосередні зв'язки з Російською Федерацією, а також існують компанії, створені російськими бізнесменами.
Проте, як зазначає фахівець із санкцій Бенджамін Хільгеншток, німецькі підприємства не завжди усвідомлюють, що їхня продукція потрапляє в Росію. Проте це не звільняє їх від відповідальності, оскільки, за його словами, "вони могли б дізнатися про це, якби доклали зусиль".
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас у Росії застопорилося виробництво винищувачів-невидимок п'ятого покоління Су-57. Імовірна причина - західні санкції.