Кабінет Міністрів ухвалив стратегію боротьби з корупцією в МСЕК: Шмигаль поділився подробицями - Завтра.UA
У наступному місяці Міністерство охорони здоров’я разом з Мінцифри анонсують нові ініціативи, спрямовані на цифрову трансформацію всіх етапів проходження медико-соціальної експертизи.
У відповідності до рішень Ради національної безпеки і оборони, а також вказівок президента України Володимира Зеленського, уряд ухвалив план дій, спрямований на боротьбу з корупцією та іншими правопорушеннями в діяльності медико-соціальних експертних комісій. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Отже, уряд має намір цього року ліквідувати медико-соціальні експертні комісії в їх нинішньому форматі. Крім того, буде сформована комісія для перегляду рішень, які раніше приймалися цими комісіями. Протягом наступних трьох місяців проводитимуться перевірки.
У листопаді Міністерство охорони здоров'я та Мінцифри представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК. Також МОЗ та Мінсоцполітики мають невідкладно винести на уряд законопроєкти щодо комплексної реформи МСЕК.
Також Пенсійний фонд спільно з Державним бюро розслідувань, Національною поліцією та Службою безпеки України повинен здійснити терміновий аудит усіх пенсійних виплат по інвалідності, які отримують прокурори та інші представники державних органів.
Шмигаль наголосив, що в плані "дуже чітко" прописані строки і відповідальні за його виконання. Це питання має бути серед пріоритетних для всіх міністерств та особисто міністрів. За результатами виконання рішень президента та РНБО будуть відповідні висновки.
Раніше президент України Володимир Зеленський пообіцяв системне та кадрове реагування після скандалів з МСЕК. Зеленський скликав РНБО через скандал з інвалідністю прокурорів. Так, Рада національної безпеки і оборони визначила перелік рішень, які повернуть справедливість у роботу медично-соціальних експертних комісій.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони. Це рішення передбачає, що з 31 грудня 2024 року медико-соціальні експертні комісії будуть ліквідовані. Відповідно до нового указу, Міністерство охорони здоров'я має підготувати зміни до законодавства, які регулюватимуть процес оцінки осіб на предмет наявності підстав для отримання інвалідності. Крім того, планується створення робочих груп, які займуться перевіркою рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності для посадових осіб відповідних державних установ.
Зазначимо, що в Рівненській області відбулися зміни в керівництві семи медико-соціальних експертних комісій. Це стало наслідком корупційного скандалу, який передував цим кадровим перестановкам.