FT: Україна і Росія обговорюють можливість взаємного утримання від атак на енергетичні об'єкти.
Україна і Росія наразі знаходяться на початковому етапі обговорення можливого завершення атак на енергетичні об'єкти кожної з країн.
Про це 29 жовтня повідомило британське видання Financial Times з посиланням на неназвані джерела, серед яких є українські та колишні російські посадовці.
"Ведуться попередні переговори щодо можливого відновлення, -- наводить слова дипломата видання FT, яке посилається на джерела, обізнані з ходом дискусій. - Наразі обговорюються енергетичні інфраструктури."
Згідно з інформацією, опублікованою в ЗМІ, Україна та Росія в останні часи знизили частоту взаємних атак на енергетичні об'єкти, що стало можливим завдяки домовленостям, досягнутим між їхніми розвідувальними службами.
Переговори, що проходили на початку цього року за участю Катару, були припинені в серпні після того, як Україна здійснила вторгнення на територію Курської області Російської Федерації. У відповідь на цей крок Росія вирішила не продовжувати переговорний процес.
Щодо актуальних переговорів, як повідомляє видання, колишній кремлівський чиновник зазначив у бесіді, що президент Росії Володимир Путін, ймовірно, не погодиться на оголошення перемир'я, поки російські війська не зможуть повністю витіснити українських солдатів з Курщини, де наразі вони контролюють приблизно 600 квадратних кілометрів території.
"Поки [українці] перебувають у Курську, Путін продовжуватиме наносити удари по енергетичній інфраструктурі Зеленського," - наводить слова колишнього російського чиновника видання.
Відповідаючи на запитання, яке надійшло від FT, речник Кремля Дмитро Пєсков 30 жовтня підкреслив, що навіть у найвідоміших медіа можна зустріти численні фейкові новини, які "не мають жодного зв'язку з дійсністю".
Президент України Володимир Зеленський нещодавно висловився в FT, зазначивши, що угода, яка стосується захисту енергетичної інфраструктури, може вказувати на можливу готовність Росії долучитися до більш масштабних мирних переговорів.
Москва при цьому заявляє, що хоче миру, але висуває умови, які Київ вважає неприйнятними, включно з відмовою від чотирьох прифронтових областей та відмовою від прагнення вступити до НАТО.
Внаслідок атак на енергетичну інфраструктуру України, Росія цього року знищила близько 50% від необхідної потужності, яка була актуальна для України минулої зимової пори.
Велика частина цих енергетичних ресурсів ще не відновлена, тому Україна значною мірою залежить від атомної енергетики та імпорту для забезпечення своїх енергетичних потреб.