Експерт у сфері довголіття поділився своїми щоденними звичками, які сприяють досягненню тривалого та щасливого життя.
5 щоденних звичок для тривалого та здорового існування
Ліпман володіє більш ніж 35-річним досвідом у галузі функціональної медицини, за час своєї професійної діяльності він досліджував, як люди можуть досягти довголіття. Він розробив ряд щоденних практик, які сприяють тривалому здоров'ю, і активно застосовує їх у своєму житті.
Ось кілька його рекомендацій для збереження фізичного, психічного та соціального благополуччя, а також корисні поради щодо харчування та медіа-споживання.
Догляд за тілом
Френк впевнений, що регулярні фізичні навантаження є ключовим елементом для підтримки здоров'я. Він також суворо дотримується розкладу сну та неспання, аби зберегти стабільний ритм свого дня. Щоденна медитація є невід’ємною частиною його життя, адже вона допомагає знизити стрес і забезпечити внутрішній спокій. Крім того, Ліпман вживає спеціальні добавки, щоб підтримувати організм у найкращій формі.
Догляд за мозком
Для здоров'я мозку експерт регулярно використовує картування мозку та червону світлотерапію, яка, за дослідженнями, сприяє когнітивному здоров'ю. Важливими елементами є також зниження стресу та достатня кількість сну, що позитивно впливає на розумові процеси.
Суспільне життя та стосунки з рідними.
Медик впевнений, що якісні стосунки та емоційний зв'язок із близькими людьми - це ключовий фактор довгого та щасливого життя. Він виділяє час для спілкування з сім'єю, особливо зі своїм онуком, що приносить йому багато радості та енергії.
Щоденний раціон
Його дієта складається з поживних білків та овочів, із фокусом на продукти, які сприяють довголіттю: жирна риба, некрохмалисті овочі та ягоди. Така їжа забезпечує організм необхідними поживними речовинами, мінімізуючи при цьому шкідливі складові.
"Інформаційне харчування"
Окрім фізичного й розумового здоров'я, Ліпман приділяє увагу тому, яку інформацію споживає щодня. Серед його інтересів - дослідження рапаміцину, препарату, що вивчається на предмет впливу на довголіття. Він вважає, що обмеження інформаційного навантаження допомагає залишатися зосередженим на важливих для нього темах і підтримувати ментальну ясність.