До програми "Доступні ліки" включили медикаменти для лікування психічних розладів, а також знеболюючі засоби.


Наказ набрав чинності 30 вересня 2024 року.

Цю інформацію публікує Міністерство освіти і науки на своєму офіційному веб-ресурсі, повідомляє Укрінформ.

Програма реімбурсації охоплює 544 найменування лікарських засобів та медичних виробів, з яких 171 доступні безкоштовно. Препарати на основі інсуліну можуть бути отримані безкоштовно або з частковою оплатою, в залежності від категорії пацієнта. Наразі до програми додано більше торгових найменувань, що стосуються лікування психічних розладів і поведінкових проблем, а також фентанілові пластирі для знеболення та паліативної допомоги, як зазначено в офіційному повідомленні.

У Міністерстві охорони здоров'я України наголосили, що програма дозволяє пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями, хронічними недугами дихальної системи, діабетом обох типів, нецукровим діабетом, хворобою Паркінсона, психічними та поведінковими розладами, епілепсією, а також особам, які потребують лікарських засобів після трансплантації або для паліативної допомоги, отримувати медикаменти безкоштовно або з незначною доплатою. Цей реєстр лікарських засобів дозволяє пацієнтам дізнатися, які препарати доступні безкоштовно, а за які потрібно буде заплатити. Ознайомитися з актуальними переліками лікарських засобів та медичних виробів можна за наданими посиланнями: список лікарських засобів та список медичних виробів.

У Міністерстві охорони здоров'я звернули увагу на те, що лікарі виписують рецепти в рамках програми реімбурсації, вказуючи міжнародну непатентовану назву (МНН) медикаменту, а також форму випуску і курс лікування. Пацієнти, у свою чергу, можуть вибирати в аптеках ті торгові назви, які їм необхідні, оскільки програма реімбурсації завжди передбачає принаймні одну безкоштовну торгову назву для кожної МНН.

На сьогодні в 12 областях України функціонують мобільні аптеки, які забезпечують доставку медикаментів у найвіддаленіші населені пункти, де немає аптеки. Додатково, Національний поштовий оператор у співпраці з Міністерством охорони здоров'я реалізував проект "Укрпошта. Аптека", що охоплює всі регіони країни. Кожен громадянин має можливість замовити ліки, зателефонувавши до контактного центру. Після формування замовлення, медикаменти будуть надіслані до найближчого відділення Укрпошти, а доставка для замовника є безкоштовною.

Як повідомлялося, урядова програма реімбурсації "Доступні ліки" впроваджена 2017 року для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. З 2019 року програму "Доступні ліки" адмініструє Національна служба здоров'я України.

У 2024 році для програми реімбурсації "Доступні ліки" було виділено 5,2 мільярдів гривень. В проекті бюджету на 2025 рік Кабінет Міністрів України запропонував виділити на цю ж програму 6,9 мільярдів гривень.

Related posts