Чи вважають українці дезінформацію істотною загрозою?


Три чверті українців вважають боротьбу з корупцією найважливішою реформою в країні

Месенджер телеграм є найпопулярнішим джерелом інформації для 47% українців, далі йдуть ютуб (26%) і "Єдиний марафон новин" (21%), свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група "Рейтинг" 24-29 вересня.

Опис деталей

По 19% опитаних назвали джерелом інформації для себе розповіді очевидців подій і знайомих, а також офіційні державні джерела. Інші джерела включають телевізійні канали, які не є частиною "Єдиного марафону новин" (16%), українські онлайн-медіа (15%) і міжнародні ЗМІ (14%).

Згідно з опитуваннями, українці вважають, що основним джерелом дезінформації є соціальні мережі (53%). На другому місці знаходяться месенджери, зокрема Telegram (35%), а телебачення займає третю позицію з 32%.

89% респондентів вважають дезінформацію серйозною проблемою, серед яких 56% вважають її дуже серйозною, а 33% - скоріше серйозною. Лише 10% опитаних українців не вважають проблему дезінформації та фейків серйозною.

Реформи в галузі національної безпеки, оборони та судової системи отримали підтримку 36% опитаних, в той час як реформи в поліції та митниці вважаються пріоритетними лише для 10% респондентів.

Опитування серед українців показало позитивне ставлення до реформ цифрової трансформації в країні: 66% учасників висловилися за повне або часткове задоволення, 20% виявили незадоволеність, а 13% респондентів не змогли дати чіткої відповіді.

Підтримкою гендерної рівності задоволена половина респондентів, незадоволені близько 30%.

Реформа національної безпеки продемонструвала баланс: 46% задоволених, 47% незадоволених. Реформою поліції незадоволені 57% опитаних, 40% нею задоволені. Митна реформа отримала 56% незадоволених, 30% задоволених і 15% - не визначилися.

Судова реформа в Україні отримала найгірші оцінки: 73% населення висловили незадоволення, а лише 21% вважають її успішною. Щодо антикорупційних ініціатив, ситуація ще гірша — лише 15% громадян задоволені, тоді як 84% залишаються незадоволеними.

Щодо підтримки з боку ЄС, то допомога деокупованим територіям (43%), підтримка в розслідуванні воєнних злочинів (38%) і забезпечення справедливого правосуддя (31%) є одними з найактуальніших сфер для України, а боротьба з корупцією лідирує з показником 62%.

...Опитування також показує, що серед цих пріоритетів підтримка ЄС на деокупованих територіях вважається найефективнішою - 48% респондентів оцінюють її позитивно, а підтримку в розслідуванні воєнних злочинів вважають ефективною 38% опитаних, - наголошується в пресрелізі.

У процесі проведення дослідження за допомогою методу CATI (телефонні інтерв'ю з комп'ютерною підтримкою) було опитано 2000 осіб, які представляють доросле населення України, за винятком тимчасово окупованих регіонів та територій, де немає доступу до українського мобільного зв'язку. Ступінь похибки складає 2,2% при довірчій ймовірності 0,95.

Related posts