Чи є можливість ігнорувати повістку та уникнути сплати штрафу?


Коли є законні підстави для відмови від отриманої повістки?

Відмовитися від повістки без негативних наслідків можуть лише ті особи, які були виключені з військового обліку, оскільки після цього вони перестають мати зв'язок із центрами комплектування (ТЦК). Мобілізація продовжується, і питання вручення повісток залишається на порядку денному.

Повістку можна не прийняти, якщо:

Адвокат Юрій Мельник каже, що вручення повісток в громадських місцях законне, але виписувати їх "на місці" не можна -- це вважається підробленням. Якщо таке сталося, можна викликати поліцію.

Покарання за ігнорування повістки

Якщо ви відмовилися від повістки, представники ТЦК можуть скласти акт у присутності свідків, але ви не зобов'язані його підписувати. Якщо акт складуть, керівник ТЦК може накласти штраф від 850 до 1700 гривень за порушення правил обліку.

Цей штраф має можливість бути оскарженим у судовому порядку. Зазвичай кримінальна відповідальність не застосовується при першому порушенні; вона настає лише після отримання попередження від керівництва ТЦК. У випадку повторного ухилення від військової служби під час мобілізації, законодавство передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Також, Знай.ua інформував про те, що з військового обліку були виключені певні особи: які дані слід перевірити в реєстрі "Оберіг".

Наш портал також повідомляв, що українцям активно надсилатимуть повістки через пошту: у ТЦК уточнили, кому варто очікувати їх найближчим часом.

На Знай.ua раніше з'явилась інформація про QR-коди на військових повістках: їхнє призначення та принцип дії.

Related posts